Folkart Incity
2 Yıl Sonra Teslim
Folkart Incity İzmir / Bornova 239.000 TL - 1.349.000 TL Proje Detayı
AND Pastel
10 Ay Sonra Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Pega Kartal
Hemen Teslim
Pega Kartal İstanbul Anadolu / Kartal 395.000 TL - 1.600.000 TL Proje Detayı
Nef Kağıthane
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Kağıthane İstanbul Avrupa / Kağıthane Proje Detayı

İzmir'de konut fiyatlarının yükselişi durdurulamıyor

İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'de konut projeleri hızla yükselmeye başladı. Bölgedeki konut kalitesi arttıkça İzmir'de ucuza ev bulmak imkansız hale geldi.

Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan İzmir'de konut fiyatlarının bir anda yükselmesi uzmanların dikkatini çekti. İzmir'in en değerli ilçelerinden Konak'ı mercek altına alan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği'nin (TDUM) yaptığı araştırmaya göre Konak'ta dairelerin metrekare fiyatları 10 bin lirayı buldu.

Konak'ta özellikle deniz manzarası olan dairelerin metrekarekare fiyatlarının 8 bin liradan başladığı belirten TDUB Başkanı Bekir Yener Yıldırım, deniz manzarası bulunmayan konutların metrekare satış bedellerinin ise 3 bin ile 5 bin TL aralığında belirlendiği dile getirdi. Bölgedeki konut projelerinde ise genellikle büyük dairelerin tercih edildiğini, bu sebeple de büyük dairelerde fiyatların katlanarak arttığını ifade eden Yıldırım, bu daireleri tercih edenlerin genellikle orta-üst gelir grubundaki aileler olduğunu belirtti.

Dükkanların metrekare fiyatları 25 bin TL'yi buluyor

Konak ilçesinin en merkezi noktası olan Hükümet Konağı ve çevresindeki ofislerde doluluk oranının yüzde 90 seviyelerinde olduğunu söyleyen Yıldırım, ana arterler üzerindeki ofislerin metrekare satış değerlerinin 2 bin 500 ile 4 bin TL aralığında seyrettiğini, iç kısımlarda ve ara sokaklardaki ofislerin metrekare satış değerlerinin ise bin 500 ile 2 bin 500 TL aralığında olduğunu ifade etti.

Bölgedeki AVM'lerin mağazalarında da metrekare fiyatlarının 15 bin TL ile 25 bin TL arasında seyrettiğini belirten Yıldırım, konut ve dükkan fiyatlarının kısa sürede daha fazla artacağını tahmin ettiklerini söyledi.