EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İzmir’de kentsel dönüşüme hız verildi

İzmir’de kentsel dönüşüme hız verildi. Etaplar arasında uzlaşma görüşmeleri 3 yıldan 9 aya düşürüldü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşümde tempoyu artırdı. Etaplar arasında uzlaşma görüşmeleri 3 yıldan 9 aya düşüldü. Bir ay içinde üç yeni ihaleye çıkacaklarını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; depreme dayanıklı, sağlıklı ve konforlu binaların yükselmesiyle vatandaşların bu işe olan inancının arttığını ifade etti.

İLK HEDEF 40 BİN SAĞLIKLI KONUT ÜRETMEK

İlk hedefin 40 bin sağlıklı konut üretmek olduğunu söylen Kocaoğlu, “İzmir’deki bu modelin tüm ülkeye örnek olacağına inanıyorum” dedi. Örnekköy 2. Etap ihalesi 6 Eylül’de, Ege Mahallesi 1. Etap ihalesi 27 Eylül’de, Uzundere 3. Etap ihalesi de 4 Ekim’de gerçekleşecek.

ÖRNEKKÖY’DE 6 FARKLI TİPTE KONUT SEÇENEĞİ YER ALACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy 1. Etap’ta temel atma törenini gerçekleştirdi. Örnekköy 2. Etap ise 150 konut ve 11 ticari üniteden meydana gelecek.

Örnekköy proje alanında toplam 3 bin 250 konut ve 338 adet ticari ünite inşa edilecek. Mevcut durumda proje alanında 705 konut ve 91 ticari ünite yer alıyor.

Örnekköy projesinde 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere altı farklı tipte konut seçeneği yer alacak. Proje alanında 30 bin metrekare yeşil alan için ayrılırken semt spor alanı için 10 bin metrekarelik bir alan ayrıldı.

EGE MAHALLESİ’NDE KÜLTÜREL ZENGİNLİK VE RENKLİLİK CAN BULACAK

Ege Mahallesi 1. Etap’ta yapım ihalesi 27 Eylül 2018’de yapılacak. Proje ile bölgedeki toplam 572 yapıda toplam 809 birim dönüştürülecek. Ege Mahallesi projesi ile bölgede yaşayanların sahip olduğu kültürel zenginlik ve renklilik mekâna yansıtılarak “yerinde dönüşüm” sağlanacak.

UZUNDERE’YE 12 BLOK DAHA GELİYOR

Uzundere 3. Etap’ta yapım ihalesi 4 Ekim 2018’de gerçekleşecek. İlk etabının tamamlandığı Uzundere’de 2. Etap temelleri atıldı. Uzundere 3. Etap ise 12 blok, 385 konut, 21 konut altı ticaret, 31 ticaret, 120 odalı otel ve 78 ofisi kapsıyor.