EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İzmir'de dar gelirliye 50 bin sosyal konut!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir’de dar gelirli vatandaşlara tahsis edilmek üzere toplam 50 bin adet konut yapacaklarını açıkladı.

AK Parti İzmir İl Danışma Kurulu’nda açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, İzmir’de 5 yıl içerisinde İzmir’de 50 bin adet dar gelirli ailelere yönelik konut inşa edeceklerinin müjdesini verdi.

İzmir’in Bayraklı AK Parti İl binasında gerçekleştirilen kurulda konuşan Kaya, gündeme dair ve İzmir’deki çalışmalarına dair açıklamalara bulundu.
Kurulda konuşma yapan Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de yerel yönetimlerin engellemelerine rağmen İzmir'de 5 yıl içerisinde dar gelirli vatandaşlar için 50 bin konut yaptıracaklarını ifade etti.

AK Parti İzmir İl Danışma Kurulu'nda konuşan Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da İzmir’e ilk geldiğinde tedirginlik yaşadığını ancak şu anda İzmir’i temsil etmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Sizlerin çalışması ile birlikte yerel seçimlerde de burada ilkleri yaşatacağız" dedi.
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ise 24 Haziran seçimlerinde İzmir'in en az oy kaybı yaşayan illerden biri olduğunu belirtti. Kırkpınar, "İzmir'de en azından mevcut durumumuzu muhafaza ettiklerini ve bundan sonraki süreçte de çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

İzmir’de dar gelirli vatandaşlara tahsis edilmek üzere düşük taksitle ve uygun fiyatlarla 50 bin adet konut inşa edilecek. Konutların inşası 5 yıl içerisinde gerçekleştirilecek. İlin farklı bölgelerinde toplam 50 bin adet olmak üzere inşa edilecek konutlar sadece dar gelirli vatandaşlar için ayrılacak.

AK Parti olarak yerel yönetimlerin engellemelerine rağmen çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül İzmir genelinde dar gelirli ailelere tahsis edilmek üzere toplam 50 bin adet uygun fiyatlarla satın alınabilecek konut inşa edeceklerini kamuoyuna duyurdu.