EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İzmir Torbalı’da 6 binden fazla konut satıldı

TÜİK konut satış istatistiklerine göre İzmir Torbalı’da 2017 yılında 6 binden fazla konut satışı yapıldı.

Torbalı’ya ilişkin 2017 yılının ilk 11 ayı açıklanırken emlak sektörünün öncüleri, “İlk 11 ayda 5,784 satış gerçekleşmiştir. Aralık ayı da eklenince bu sayı 6 bini rahatlıkla geçebilir” dedi.

TÜİK konut satış istatistikleri ile ilgili 2017 rakamlarının ilk 11 ayını açıkladı. Torbalı’da 2017 yılının ilk 11 ayında 5 bin 784 adet konut satışı gerçekleştirildi. Emlak sektörünün öncü isimleri, Torbalı’da 1 ay içerisindeki konut satışının 400’den aşağıya düşmediğine dikkat çekerek yıllık rakamın 6 bini geçtiğini ifade etti. Torbalı’da önceki 2016 yılında toplamda 5 bin 807, 2015 yılında ise 5 bin 361 adet konut satışı yapılmıştı.

Torbalı Ege’den Burak Aktaş’ın haberine göre ilçedeki konut satışları her yıl artış göstermeye devam ediyor. Artan nüfus ile birlikte ilçedeki konut piyasasında da büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Konut piyasasının yanı sıra arazi satışlarında da aynı hareketliliğin olduğu belirtildi. İlçenin kırsal mahallelerinde arazi alan birçok kişi içine ev yaparak oturmaya ya da hafta sonu tatilini geçirmeye başladı. Torbalı’daki konut satışlarının önümüzdeki 5 yıl içerisinde artarak devam edeceği belirtildi. Konut satışlarında ilçedeki emlak hizmeti veren firmaların önemli bir rol oynadığı ifade edilirken inşaat sektöründeki gelişmelerin karşılıklı ilerleme sağladığı vurgulandı.