EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İzmir konut fiyat artışında Ankara'yı geçti

Knight Frank tarafından yapılan dünya çapında konut fiyat artışları araştırmasına göre İzmir, İstanbul'dan sonra en çok artışın gerçekleştiği şehir oldu.

Dünyaca ünlü emlak şirketi Knight Frank'ın Küresel Konut Şehirler Endeksi raporuna göre, Türkiye'de konut fiyatlarının en çok artığı şehir İstanbul oldu. 156 kentin fiyat değişikliklerinin yer aldığı raporda İstanbul'un konut fiyat artışında dünya ikincisi olduğu da belirlendi.

Türkiye'de İstanbul'dan sonra fiyatların en çok arttığı il İzmir olurken, onu Ankara takip etti. İzmir dünya konut fiyat artışı sıralamasında 6'ncı, Ankara ise 13'üncü kent oldu. Dünya genelinde konut fiyat artışı ortalamasının yüzde 4,4 olduğu belirlenen çalışmada İstanbul'daki artışın yüzde 25, İzmir'deki artışın yüzde 16,5, Ankara'daki artışın yüzde 12,4 olduğu açıklandı.

Rezidanslar fiyatları arttırdı

Yatırımcıların İzmir'i tercih ettiğini belirten İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "İstanbul'daki çok yüksek artış nedeniyle yatırımcı İzmir'e doğru kaydı. Son 2-3 yıldır Bayraklı ilçesi çevresinde yüksek katlı binalar yapıldı. Rakamı artıran kısım da o. 1+1 iş yeri 385 bin liradan başlıyor, 1 milyon liraya kadar gidebiliyor. Birçok rezidans tarzı yerler yapıldı. Buralarda 1,5 milyon gibi rakamlar konuşuluyor. Göç, nüfus artışı ve yeni arsa üretimindeki sebeplerin yanı sıra fiyatların artışı biraz da yeni yapılan rezidans tarzı yapılar" dedi.