EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’un raylı sistem uzunluğu 450 kilometreye ulaşacak

Binali Yıldırım, İstanbul’da raylı sistem uzunluğunun 450 kilometreye ulaşacağını ifade etti. Yıldırım, 5 yılda 13 raylı sistem projesinin tamamlanacağını da belirtti.

TBMM Başkanı ve AK Parti 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim vaatleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesi’nden İpek Özbey’e konuşan Binali Yıldırım, İstanbul’un raylı sistem uzunluğunun 450 kilometre olacağını ifade etti.

Binali Yıldırım; “Ulaşım bizim işimiz. Tabii ki trafik tüm dünya metropollerinde problem. Biz de bunun bilincindeyiz. Fakat bunun arkasına sığınıp İstanbullunun sorunlarına kulak tıkamayacağız. Bizim öncelikli yapılacak işlerimizin başında, ulaşım ve toplu taşımadaki sorunları ortadan kaldırmak geliyor. Çünkü bu İstanbulluların ortak bir talebi. İstanbul’un yollarına bakıldığında, otopark olmadığı için yolların otopark olarak kullanıldığı görülüyor. Bu oran neredeyse yüzde 40. Bunun trafik akışının sekteye uğramasına kattığı negatif etki ise bu orandan çok daha fazla. Sorunların kaynağına inip tek tek çözüm getireceğiz. Aktarma istasyonları çevresinde oluşturulacak park alanları da bunlara getireceğimiz çözümlerden bir tanesi. Trafik durmayacak. Sürekli 80 kilometre olmayacak ama mutlaka akacak. Durma zamanını azaltacağız. Bekleme süresini ise 45 dakikadan 25 dakikaya düşüreceğiz. Trafiği rahatlatacak bir diğer alan ise toplu taşıma kanalıyla getirilecek çözümlerden geçiyor. 5 yılda bitecek olan 13 raylı sistem projesi daha var. Bunlar tamamlandığında İstanbul’un raylı sistem uzunluğu 450 kilometre olacak. İstanbul toplu taşımanın tam anlamıyla yaşanacağı bir şehir olacak. Bunun için biz de projelerimiz de hazır” ifadelerini kullandı.

Haberin orijinaline BURADAN ulaşabilirsiniz!