EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’un bazı ilçelerinde ofis kiraları el yakıyor!

İstanbul’da ofis fiyatları da konut fiyatları gibi el yakıyor. Avrupa Yakasının en pahalı ofisleri Sarıyer, Anadolu Yakasının ise Ataşehir’de yer alıyor.

Genel olarak gayrimenkul fiyatlarının yüksek olduğu İstanbul’da bazı bölgelerde ofis fiyatları adeta dudak uçuklatıyor. Bunların başında ise Sarıyer ve Ataşehir ilçelerindeki ofisler geliyor.

Endeksa.com tarafından paylaşılan İstanbul’un en yüksek fiyatlı ofisleri araştırmasına göre, İstanbul Avrupa Yakası’nda Sarıyer, Anadolu Yakası’nda ise Ataşehir ofis kiralarının en yüksek olduğu ilçeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Megakent İstanbul iş ve yaşam olanaklarının Türkiye geneline göre en yüksek olduğu il. Bu nedenle hem artan nüfus hem de değişen çalışma alışkanlıkları ofis kiralarında da artışlara neden oluyor.

Endeksa.com tarafından hazırlanan ofis fiyatları raporuna göre İstanbul ili Avrupa Yakası sınırlarında kiraların en yüksek olduğu ilçeler arasında Sarıyer, Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu ilçesi yer alıyor.

Ofis kiraları Beşiktaş‘ta ortalama 4.968 TL, Sarıyer‘de ortalama 6.379 TL, ortalama Şişli‘de 3.761 TL ve Beyoğlu‘nda ortalama 3.136 TL seviyelerinde seyrediyor.

Anadolu Yakası sınırlarına bakıldığında ise ofis kiralarının en yüksek olduğu ilçe Ataşehir olarak tespit edildi. Anadolu Yakası ilçeleri arasında kiraların en yüksek olduğu ilçeler arasında Ataşehir’den sonra Kadıköy, Üsküdar ve Kartal yer alıyor.

Ataşehir’de ofis kiraları ortalama 98 metrekare büyüklüğünde ve ortalama 2 bin 486 TL değerinde. Kadıköy’de ortalama kirası 2 bin 829 TL. Kadıköy’de ofis kiralarının en yüksek olduğu semt Caddebostan olarak belirlendi. Ortalama değerler ele alındığında Üsküdar ilçesinde ofislerin büyüklükleri genelde 100 metrekare ve kira bedeli de 2 bin 444 TL şeklinde tespit edildi. Kartal’da ise ofisler ortalama 88 metrekare büyüklükte, ortalama kira bin 800 TL şeklinde tespit edildi.