EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul'dan konut satın alanlar yüzde 20 kar sağladı

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi sonuçlarına göre; İstanbul'da satılık konutların metrekare fiyatları yüzde 20 oranında artarak, 4 bin 500 TL oldu.

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi açıklandı. Endeks sonuçlarına göre, Türkiye genelinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 2 bin 742 lira seviyesine ulaştı. Kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 17 lira ile değişim yüzdesi yaşanmadı. Türkiye'de amortisman (geri dönüş) süresi ise 14 yıl olarak açıklandı.

İstanbul'da konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe Eyüp oldu

İstanbul'da Şubat 2017 itibariyle satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 4 bin 500 liraya ulaştı. İlde son bir yıllık artış yüzde 20 oranında. Kiralık konutlarda ise fiyat ortalaması değişmedi ve Şubat 2017’de 21 lira metrekare ortalaması ile devam etti. İstanbul'da amortisman süresi ise 18 yıl olarak hesaplandı. İlde son bir ayda fiyatların en çok arttığı ilk üç ilçe; yüzde 5,2 ile Eyüp, yüzde 3,9 ile Arnavutköy, yüzde 3,8 ile de Gaziosmanpaşa oldu.

Ankara'da kiralık konutların metrekaresi 9 lira

Başkent Ankara'da satılık konut fiyatları son bir yıllık süreçte yüzde 7 oranında artarak bin 750 lira metrekare ortalamasına ulaştı. Kiralık konut fiyatları ise yüzde 9 artarak metrekarede 9 lira mertebesinde. 16 yıl amortisman süresi olan Ankara'da son bir ayda satılık konut fiyatlarının en fazla arttığı ilçe yüzde 1,7 ile Keçiören. İkinci sırada yüzde 1,1 ile Etimesgut, üçüncü sırada ise yüzde 0,8 ile Sincan var.

İzmir'in şampiyonu Aliağa

İzmir'de satılık konutların metrekare ortalama fiyatı son bir yılda yüzde 11 oranında artışla 2 bin 455 liraya ulaştı. Kiralık konutlarda ise fiyatlar yüzde 10 oranında artarak metrekare bazında 11 liraya yükseldi. Amortisman süresi 19 yıl olan İzmir'de, Narlıdere geçtiğimiz ay fiyatların en fazla arttığı ilçe. Narlıdere’de bir aylık fiyat artışı yüzde 4,7 oldu. İkinci sırada yüzde 4,6 artışla Aliağa, üçüncü sırada ise yüzde 4,0 ile Balçova var.

Antalya'da kiralık konut fiyatları yüzde 1 oranında arttı

Antalya'da satılık konut fiyatları son bir yılda tam yüzde 6 oranında artış gösterdi. Metrekare ortalamasının bin 859 liraya ulaştığı ilde amortisman süresi ise 18 yıl. Kiralık konut fiyatlarına bakıldığında ise metrekare fiyatı 8 lira ve yıllık artış yüzde 1. İlde son bir ayda fiyatlar en çok Kemer’de arttı. Yüzde 6,5 oranla Kemer ilk sırada yer alırken, yüzde 3,2 ile Serik ikinci, yüzde 2,4 ile Konyaaltı üçüncü sırada.

Bursa'da ipi Yıldırım göğüsledi

Bursa'da satılık konut fiyatları Şubat 2017 itibariyle ortalama bin 733 lira mertebesinde. Satılık konutta yıllık fiyat artışının yüzde 16 olduğu Bursa'da kiralık konutlardaki artış oranı da yüzde 14. Kiraların ortalama metrekare bazında 8 lira olduğu ilde amortisman süresi ise 18 yıl. Bursa'da geçtiğimiz bir aylık süreçte fiyatlar en çok yüzde 4,2 ile Yıldırım’da arttı. İkinci sıradaki ilçe yüzde 2,6 artışla Osmangazi, üçüncü sıradaki ilçe ise yüzde 1,4’le İnegöl oldu.