EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’daki 5 millet bahçesi bu hafta sonu hizmete açılacak

Murat Kurum, İstanbul’daki 5 millet bahçesinin bu hafta sonu açılacağını ifade etti. “Sadece İstanbul’da yeşil alan miktarı yüzde 10 artacak” dedi.

Hedeflerinin 81 ilin her birinde en az bir millet bahçesi yapmak olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sadece İstanbul’da yapılan millet bahçeleriyle kişi başı yeşil alan miktarını yüzde 10 artırdıklarını belirtti. Murat Kurum, İstanbul’daki 5 millet bahçesinin hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacağını söyledi. Bakan Kurum; Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Çırpıcıçayırı Zeytinburnu ve Ataköy Baruthane millet bahçelerinin açılışının gerçekleşeceğini belirtti.

ATATÜRK HAVALİMANI'NA MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

İstanbul'a 1,5 milyon metrekare yeşil alan kazandıracaklarını belirten Bakan Kurum; “Atatürk Havalimanı 14 milyon metrekare büyüklüğünde. Buraya millet bahçesi yapacağız. Büyük pistin bir kısmı kullanılacak, diğer kısmına yapacağız. Hiçbir şekilde yeni bina yapılmayacak. Mevcut binaları kullanacağız. Bu şekilde bir düzenleme yapacağız” diye konuştu.

Murat Kurum, Ankara’da yapılan millet bahçeleriyle de şehirdeki kişi başına düşen yeşil alan miktarının yüzde 7-8 artacağını sözlerine ekledi.