EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’da yeni sürücüsüz hat: Yenikapı-Halkalı metrosu

İBB tarafından İstanbul’a yeni kazandırılacak Yenikapı-Halkalı arasındaki metro hattının sürücüsüz çalışacağı duyuruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul’un dört bir yanına metro ulaşımını taşımaya devam ediyor. İstanbul trafiğinde önemli ölçüde bir rahatlık sağlayan ve özellikle çalışan kesim tarafından sıkça tercih edilen metro hatlarının sürücüsüz çalışanlarına bir yenisi daha ekleniyor.

İBB tarafından kamuoyuna yapılan bilgilendirmede kente yeni kazandırılması planlanan Yenikapı-Halkalı metro hattı sürücüsüz olacak. Metro ulaşımını her yere taşıyabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro çalışmaları kapsamında Üsküdar-Ümraniye hattından sonra şehre yeni bir sürücüsüz metro hattı daha kazandırıyor.

İstanbul’da Yenikapı ve Kirazlı arasında çalışan M1B hattının Halkalı’ya uzatılması çalışmaları tamamlanmak üzereyken, çalışmaların tamamlanmasının ardından Yenikapı-Halkalı metrosu da sürücüsüz teknolojiyle hizmete açılmak için gün sayıyor.
İstanbul’un yeni metrolarından Kirazlı-Yenikapı Metro Hattı 13 istasyondan şeklinde uzuyor. Kirazlı-Yenikapı hattı Halkalı’ya uzatılınca 8 durak daha eklenecek. Metro hattının uzunluğu 24 kilometreye ulaşmış olacak.

Yenikapı-Halkalı sürücüsüz metro hattının güzergahı ise şu şekilde belirlendi:

  • Barbaros

  • Malazgirt

  • Mimar Sinan Caddesi

  • Fatih

  • Halkalı Merkez

  • Hastane

  • Yarımburgaz

  • Halkalı

2019 yılı içerisinde hizmete sunulması hedeflenen metro hattıyla Halkalı ile Bağcılar Kirazlı arası 14 dakikaya kadar düşecek. Halkalı-Yenikapı hattı arasındaki mesafe ise sadece 39 dakika içinde tamamlanacak.