EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul'da ucuz kiralık konutun adresleri!

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla öğrencilerin okuyacakları okullar belli oldu. İstanbul’da uygun kiralık daire arayışları da başladı. Peki, uygun kiralık daireler nerede?

İstanbul’a her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce üniversite öğrencisi akın edecek. Zengin eğitim olanakları ve kaliteli üniversite eğitimi ile dikkat çeken İstanbul okulları her yıl yurdun dört bir yanından ile geçici süreli genç göç alınmasını sağlıyor.

Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelileri uygun kiralık daire arayışı telaşı sardı. Üniversiteliler için en uygun kiralık daireler İstanbul’da hangi ilçede? Hangi ilçede düşük fiyatlı ve öğrencilerin kalabileceği yapıda daireler bulmak mümkün? Tüm bu merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

Kiralık konut fiyatları en fazla bin TL olan ilçeler

Endeksa.com tarafından İstanbul’da üniversite eğitimi alacak öğrenciler için İstanbul’da en ucuz kiralık ev bulunabilecek yerler paylaşıldı. İstanbul’daki kiralık dairelerin ortalamasına bakıldığında fiyatların 710 TL civarında seyrettiği görülüyor. İstanbul’da kira fiyatları en düşük ve ortalama bin TL ile bin TL altında olan ilçeler arasında ilk sırada 713 TL ortalama ile Arnavutköy yer alıyor. Arnavutköy ilçesini ortalama 905 TL ile Esenyurt ilçesi ve onu da 966 TL ile Silivri izliyor.

Kiralık konut fiyatları bin TL ile bin 500 TL arasında değişen ilçeler

Bin TL ve bin 500 TL arasındaki dairelerin en çok yer aldığı ilçeler ise Sultangazi, Çatalva, Çekmeköy, Kağıthane, Kartal, Başakşehir, Ümraniye, Bağcılar, Fatih, Bayrampaşa, Kartal, Güngören, Küçükçekmece, Sultanbeyli ve Bahçelievler ilçeleri. Edinilen bilgilere göre bu sıralamadaki ilçelerde kiralar en az bin TL’den başlayıp bin 500 TL’ye kadar yükseliyor.

Kirlalık konut fiyatları bin 500 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişen ilçeler

Kiralama değeri bin 500 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişen yüksek bedelli konutlar ise genelde Gaziosmanpaşa, Şişli, Adalar, Ataşehir, Beyoğlu, Eyüp, Maltepe, Zeytinburnu olarak dikkat çekiyor.

Lüks kiralık konutun adresleri

Fiyatların 2 bin 500 TL ve üzerinde olan lüks konutların kiralandığı üst segmente hitap eden daire seçenekleri ise Beykoz, Beşiktaş, Sarıyer, Kadıköy ve Bakırköy ilçelerinde yer alıyor.