EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’da sürücüsüz metronun Çekmeköy hattı hizmete açıldı

Sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye metrosunun ikinci etabı Çekmeköy hattı resmen hizmete girdi.

Sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye metrosunun ikinci etabı Çekmeköy hattı resmen hizmete girdi. Hatların birbiriyle koordineli bir şekilde ulaşımı sağlamasını planladıklarını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; “İstanbul’da raylı sistemde 170 kilometreye ulaştık. Bugün hizmete aldığımız hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı'na bağlayacak olan Sultanbeyli metrosunun inşaatına da başladık” diye konuştu.

GÜNLÜK YOLCU SAYISI 100 BİNE ULAŞTI

Üsküdar-Ümraniye metrosunun ilk etabının açılışı 15 Aralık 2017’de yapıldı. 2017 Aralık ayından bugüne kadar hattı 21 milyon 162 bin yolcunun kullandığını ifade eden Mevlüt Uysal, günlük yolcu sayısının 100 bine dayandığını belirtti. Hattın tamamının hizmete girmesiyle bu rakam daha da artacağını söyleyen Uysal; “Artık Sancaktepe ve Çekmeköy, Yenikapı'ya, Taksim'e Sarıyer'e çok yakın. Çünkü bu hat, bu bölgedeki vatandaşlarımızın, İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki raylı sistemlere hızlı ve rahat ulaşımını sağlıyor” dedi.

RAYLI SİSTEMDE 170 KİLOMETREYE ULAŞTIK

İstanbul'da raylı sistemlerde 170 kilometreye ulaştıklarını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye'de sürücüsüz metro devrini başlattıklarını da hatırlattı. Mevlüt Uysal; açılışı yapılan Çekmeköy hattını Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacak olan Sultanbeyli metrosunun inşaatına da başladıklarını duyurdu.

Mevlüt Uysal, İstanbul’un ihtiyacı olan bin 100 kilometre metro hedefine adım adım ilerlediklerini belirtti. Uysal; “Toplu ulaşım daha rahat ve konforlu olacak. Hayatımız daha kolaylaşacak. Standartlarımız daha da yükselecek. İnşallah gelecek çok daha güzel olacak” diye konuştu.