EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’da getirisi en yüksek 50 markalı konut projesi belli oldu

FORBES, İstanbul’un en yüksek getirisi olan 50 markalı konut projesini açıkladı. Sıralamaya giren projelerle ilgili tüm detaylar haberimizde…

Yerli ve yabancıların gayrimenkul alımında ilk tercih ettiği şehirler arasında yer alan İstanbul’un çehresi yeni havalimanı, üçüncü boğaz köprüsü, konut stokunun yenilenmesini hedefleyen kentsel dönüşüm gibi projelerle birlikte sürekli değişiyor.

FORBES’ten Özer Turan’ın haberine göre; markalı konut projeleri İstanbul’un çehresinin değişiminde büyük rol oynuyor. İlk kez 2014’te binin üzerine çıkan satıştaki markalı konut projesi sayısı bunu sonraki yıllarda artırarak devam etti. Satıştaki markalı konut projesi sayısı 2018’de bin 100’ün üzerine çıktı.

FORBES’in hazırladığı “Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi” listesi ile en değerli konut projeleri belli oldu. Sıralama; fiyat, talebi gösteren satış oranı, sosyal donanımlar ile yeşil alanların yoğunluğu, fiyatların bulundukları semtlerin ortalama metrekare fiyatlarının ne kadar üzerinde olduğu gibi kriterlere göre sıralanıp endekslendi. Sıralamada esas alınan kriterlere bu yıl “son beş yıllık prim oranı” ile “projenin satışa çıktığı tarihten sonraki prim oranları” da eklendi.

EN ÇOK GETİRİ VAAT EDEN PROJE SİNPAŞ FİNANS ŞEHİR OLDU

FORBES’in sıralamasına göre Sinpaş’ın Ümraniye’deki Sinpaş Finans Şehir projesi yılın en çok getiri vaat eden projesi oldu. Bunu; Artaş, Mesa, Öztaş ve Kontur ortaklığının Küçükçekmece’de hayata geçirdiği Tema İstanbul Bahçe projesi izledi.

İşte FORBES’in sıralamasına göre İstanbul’un Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi: