EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’da en ucuz ve en pahalı konutlar nerede?

İstanbul’da konut stokunun en fazla olduğu ilçe Esenyurt ilçesi olarak tespit edildi. Aynı zamanda Esenyurt İstanbul’daki en ucuz fiyatlı konutların yer aldığı ilçe.

İstanbul’da konut stoku artmaya devam ediyor. İstanbul’daki konut stoklarının en fazla olduğu ilçe ise Esenyurt şeklinde tespit edildi. Esenyurt aynı zamanda konut fiyatlarının İstanbul’da en düşük olduğu ilçe olarak da belirlendi.

Esenyurt’ta ortalama metrekare fiyatları 2 bin 204 liradan başlıyor

Esenyurt ilçesinde konut fiyatları metrekare bazında 2 bin 204 TL şeklinde tespit edildi. İstanbul Avrupa Yakasının en kısa sürede dönüş alınan ilçelerinden bir tanesi olan Esenyurt’ta toplam 11 bin 660 adet konut stoku yer alıyor.

İstanbul’da konut fiyatlarının en düşük olduğu ilçe Esenyurt

Endeksa tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, İstanbul’da konut stokunun en fazla olduğu ilçelerin başında 11 bin 660 adet Esenyurt geliyor. Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVİMER) verilerine göre yaklaşık konut metrekare fiyatları 2 bin 204 lira şeklinde tespit edildi. Bu fiyat aralığı ile Esenyurt aynı zamanda İstanbul’da en düşük fiyatlı konutların yer aldığı ilçe.

İstanbul’da konut stokunun en fazla olduğu ilçelerin başında da 11 bin 660 adet boş konut ile Esenyurt geliyor. Konutlarda ortalama metrekare başına 2 bin 204 lira değere sahip Esenyurt’u, 2 bin 312 lira ile Çatalca, 2 bin 378 ile Sultanbeyli, 2 bin 460 lirayla Silivri, 2 bin 466 liralık konut değeriyle de Arnavutköy izliyor.

İstanbul’da konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe Beşiktaş

İstanbul’un konut bakımından en değerli ilçesi ise metrekare bazında fiyatların 11 bin 409 TL’den başlangıç gösterdiği Beşiktaş olarak tespit edildi. Beşiktaş ilçesini ise 9 bin 879 TL ile Sarıyer, 7 bin 925 lirayla da Bakırköy takip ediyor.

Kadıköy en pahalı konutlarda dördüncü sırada yer alıyor

İstanbul Anadolu Yakasının en popüler ilçesi Kadıköy’de ise en pahalı konutların bulunduğu İstanbul ilçeleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Kadıköy ilçesinde konutların metrekare fiyatları ortalama 7 bin 62 TL’den başlangıç gösteriyor.