EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul'da en çok satılık konut aranan ilçe: Beylikdüzü

İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Beylikdüzü markalı konut projeleri, ulaşım olanakları ve düzenli yapılaşmasıyla en çok satılık konut aranan ilçe oldu.

Üretilen prestijli projelerle ön plana çıkan İstanbul Beylikdüzü’nde konut fiyatları yüzde 98 oranında artış gösterdi.

Gayrimenkul sektöründe yatırım yapmak isteyenlerin yeni tercihi Beylikdüzü oldu. Hem farklı gelir gruplarına hitap eden fiyatları hem düzenli yapılaşma hem de bölgede hayata kazandırılan konut projeleriyle Beylikdüzü konut sahibi olmak isteyenlerin yeni adresi haline geldi.


Bölgede yükselen markalı konut projelerine her geçen gün yeni birisi daha eklenirken fiyatlar da son zamanlarda yüzde 98 oranında çok ciddi bir artış yaşadı.

Ulaşım imkanları bölgeyi gözde hale getiriyor


Konut sahibi olmayı planlayanlar için önemli bir öncelik konusu olan “ulaşım kolaylığı” özelliği Beylikdüzü için de geçerli. Beylikdüzü, şehir merkezindeki ilçelerden biri olmasa dahi, sunduğu ulaşım olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Beylikdüzü havalimanına sadece 21 km uzaklıkta, İstanbul'un hemen hemen her yerinden toplu ulaşım araçları alternatiflerine sahip.


Beylikdüzü’nde daire fiyatları 174 bin 410 TL’den başlıyor


Satılık konut fiyatlarının son beş yılda yüzde 98 artış kaydettiği Beylikdüzü'nde ortalama 100 metrekareye sahip bir daire için satılık ve kiralık fiyat aralıkları, Eylül 2017'de Zingat.com Bölge Raporu verilerinde şu şekilde özetleniyor:


Beylikdüzü'nde ortalama satılık daire fiyatı 232 bin 547 TL. Ayrıca ortalama 100 metrekarelik bir dairenin minimum satış fiyatı 174 bin 410 TL, maksimum satış fiyatı ise 290 bin 684 TL olarak belirtiliyor.

Amortisman süreleri 18 yıl


Beylikdüzü ilçesinde ortalama kiralık daire fiyatı 1.073 TL. Ayrıca ortalama 100 metrekarelik bir dairenin minimum kira fiyatı 805 TL, maksimum kira fiyatı ise 1.341 TL olarak belirtiliyor.

Beylikdüzü'nde konutların amortisman süresi ise 18 yıl. Bir başka deyişle, bölgede satın alınan bir konutun kiraya verilmesi durumunda yatırımın geri dönüş süresi 18 yılı buluyor. Amortisman süresi İstanbul şehir genelinde ise 20 yıl.


Son beş yılda konut metrekare fiyatlarındaki yükseliş incelendiğinde de Beylikdüzü kârlı bir gayrimenkul yatırım bölgesi olarak kendini gösteriyor. Beylikdüzü'nde Eylül 2012-Eylül 2017 tarihleri arasını kapsayan son beş yılda konut fiyatlarının artış oranı yüzde 98'e ulaşmış durumda.


İstanbul'da en çok satılık daire aranan ilçe: Beylikdüzü


Beylikdüzü; İstanbul'un önde gelen semtlerinden biri oldu. Zingat.com’un raporuna göre; İstanbul'da 2017 yılının ilk üç ayında en çok satılık daire aranan ilçe Beylikdüzü oldu. Diğer bir söylemle ev sahibi olmak isteyenler en çok Beylikdüzü'nü tercih etti ve Beylikdüzü son zamanlarda İstanbul'da ev sahibi olmak isteyenlerin gözde ilçelerinden birine dönüştü.