EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul'da en çok konut satılan ilçe Esenyurt oldu

2017 yılında da İstanbul’da en çok konut satışı yapılan ilçe Esenyurt oldu. Esenyurt yatırımcısına kazandırmaya ve gelecek vaat etmeye devam ediyor.

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, "Lokasyonu, ulaşım avantajı uygun fiyatları ve artan değeriyle Esenyurt, 2018’de de en çok konutun satıldığı ilçe olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

İstanbul’un en çok konut satışı yapılan ilçesi geçen yıl da olduğu gibi yine Esenyurt oldu. İstanbul’un Esenyurt ilçesi, yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği bölgeler arasında yer alıyor. Konut satış trafiğinde uzun süredir ilk sırayı hiçbir ilçeye kaptırmayan Esenyurt ilçesi lüks segmentten alt gruba kadar her bütçeye uygun konut seçenekleri sunuyor.

Sürekli yenilenen ve değerlenen ilçe hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, İstanbul’un Esenyurt ilçesine duyulan ilginin uzun süre daha devam edeceğini belirtiyor.

Esenyurt ilçesi, 2017'de en çok konut satışının yapıldığı ilçeler sırasında ilk sırada yer aldı. 2017 Aralık ayında 3 bin 328 adet konut satışıyla yılı kapatan Esenyurt yıl boyunca ilk sıradaki yerini bırakmayarak toplam 39 bin 676 adet konut satışıyla tamamladı.

Esenyurt ‘ta satılık konutlar 2017 yılının tamamında yüzde 4 artış gösterdi. İstanbul’daki kont satışlarında metrobüse yakın konutlar tercih ediliyor. İlçede, 100 metrekare büyüklüğündeki konut fiyatı 175 bin 200 bin TL aralığında olurken, amortisman süresi ise 15 yıl olarak belirlendi.
Esenyurt önümüzdeki yıllarda da en çok konut satılan ilçe olarak konuşulmaya devam edecek. İstanbul Esenyurt ilçesi markalı konut projeleri ile değerlenmeye ve gelişmeye 2018 yılında da devam edecek.