EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’da en çok hangi ilçelerden konut satın alınıyor?

İstanbul Türkiye’nin megakenti. Buna bağlı olarak da en kalabalık şehri. Konut üretiminin üst seviyede olduğu İstanbul'da en çok hangi ilçelerden konut satın alınıyor?

İstanbul’da en çok konut satışı yapılan ilçeleri sizler için derledik. İstanbul’da 5 ilçede yapılan konut satışları diğer ilçeleri solladı. Bu ilçelerin başında ise sürekli artan gayrimenkul değeri, hızlı gelişimi ve kısa amortisman süreleri ile dikkat çeken Avrupa Yakasının sınır ilçelerinden Esenyurt geliyor.

Uygun konut fiyatları ve markalı konut projeleri ile ivme kazanan yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Esenyurt ilçesi İstanbul’da en çok konutun satıldığı bölge. Esenyurt’u ise sırasıyla Sancaktepe, Beylikdüzü, Pendik ve Başakşehir takip ediyor.

İstanbul’un bazı ilçelerinde konut satışları ivme kaybetti. Gayrimenkul fiyatları ise ya yerinde sayıyor ya da düşmeye başlıyor. Ama bazı ilçeler var ki buraların değerleri sürekli artmaya ve kazandırmaya devam ediyor. İşte sırasıyla en çok kazandıran ve en çok konut satışı yapılan İstanbul ilçelerindeki güncel fiyat durumları…

İstanbul’da en çok konut satılan ilçelerin listesi

1. Esenyurt
2. Sancaktepe
3. Beylikdüzü
4. Pendik
5. Başakşehir

ESENYURT

En çok konut satışının yapıldığı ilçe Esenyurt’un verilerine bakacak olursak, konut satışları yılda yüzde 24’ün üzerinde artış gösterdi. Satılık konutlar ortalama 201 bin TL civarında. Büyüklüğü ortalama 100 metrekare olan bir konutun metrekaresi 2 binden alıcı buluyor. Amortisman süresi ise 19 yıl.

SANCAKTEPE

Metrekaresi 2 bin 400 TL’ye konut satın alınabilen en çok satış yapılan ikinci İstanbul ilçesi Sancaktepe’de ise ortalama konut fiyatları 264 bin TL civarında. Ortalama 110 metrekare büyüklüğünde konutların bulunduğu ilçede amortisman süresi ise 19 yıl olarak tespit edildi.

BEYLİKDÜZÜ

İstanbul Avrupa Yakasının en çok tercih edilen ilçelerinden Beylikdüzün’de konut yatırımında öne çıkan ilçelerden Beylikdüzü’nde yıllık fiyat artışı yaklaşık yüzde 5 olarak hesaplandı. En çok sahil kesiminden alım yapılan ilçede ortalama satış fiyatları 298 bin TL. Metrekaresi ortalama 2 bin 390 TL’ye konut satın alınabilen ilçede geri dönüş süresi ise 21 yıl.

PENDİK

En çok konut satışı yapılan ilçelerden Pendik’te ise yıllık konut fiyatları artışı yüzde 14. İlçede ortalama 291 bin TL’ye konut satın alınabiliyor. Metrekare fiyatlarının ortalama 2 bin 779 TL olduğu ilçede amortisman süresi ise 22 yıl olarak belirlendi.

BAŞAKŞEHİR

İstanbul Avrupa Yakasının hızla yükselen değerlerinden Başakşehir’de de konut satışları çok yüksek. Konut fiyatlarının yıllık ortalama yüzde 6 oranında artış gösterdiği Başakşehir ilçesinde konut fiyatları 398 bin TL civarında. Geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak tespit edildi.