EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul’da afet riski en yüksek alanlar tespit edilecek

İstanbul’da riskli alanların tespiti için çalışmalara başlandı. İstanbul Valiliği, 3 aylık sürecin başladığını ve takipçisi olacaklarını belirten bir açıklama yayımladı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada yurt genelinde il ve ilçe bazında afet riski en yüksek alanların tespit edileceğini duyuruldu. Bununla alakalı olarak Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanacağı ifade edilen duyuruda sürecin 3 ayda tamamlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacağı belirtildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ SÜREÇ

Kentsel Dönüşüm Vizyonu doğrultusunda belirlenen hedeflere ulaşmak için yeni bir süreç başlatıldığının belirtildiği açıklamada 19 Şubat 2019 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı genelgesiyle kentsel dönüşüm sürecinin ilke ve esaslarının bütün valiliklere bildirildiği de anımsatıldı. Tüm yurtta il ve ilçe bazında afet riski en yüksek alanların tespitinin yapılacağını ifade eden valilik, Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’nin hazırlanacağını ve 3 ay içerisinde de bakanlığa sunulacağını belirtti.

AFET RİSKİNE KARŞI ÖNLEM

İstanbul Valiliği, İstanbul’da afet riski en yüksek alanların tespiti ve Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’nin sağlıklı bir şekilde ve zamanında hazırlanması için takipçi olunacağını vurguladı. Ayrıca İstanbul’da kentsel dönüşüm hedeflerine ulaşılması ve olası afet riskine karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusunda gayretli olunacağı da belirtildi.