EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk etabı 29 Ekim’de açılıyor

İstanbul’un en büyük projelerinden bir tanesi olan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde inşaat çalışmalarının yüzde 94’lük bölümü tamamlandı.

29 Ekim tarihinde birinci etabının hizmete açılması hedeflenen İstanbul 3. Havalimanı projesindeki çalışmalarda sona gelindi. Birinci etabının açılmasına birkaç ay süre kalan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

29 Ekim’de ilk etabı açılıyor

İlk etabının ilk 83 gün kalan İstanbul Yeni Havalimanı projesinin yüzde 94’lük bölümü tamamlandı. Birinci etabı 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete girecek. Geri kalan bölümün çalışmaları da tüm hızıyla devam edecek.

Birinci etabının hizmete girmesine sadece 83 gün süre kalan İstanbul Yeni Havalimanı’nın geçici kabul için Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) başvuruda bulunuldu.

200 milyonluk yolcu kapasitesi

Toplam 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak olan projesinin inşaat çalışmalarında 32 bin kişi yer alıyor. İstanbul Yeni Havalimanı projesinde geri kalan kısım için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul Yeni Havalimanı havadan helikopterle görüntülendi. Helikopterle havadan çekilen görüntülerinde havalimanının hava kontrol kulesinin büyük bir kısmının bittiği görülüyor. Ayrıca İstanbul Yeni Havalimanın hava kontrol kulesinin büyük bir kısmının bittiği de görülüyor.

32 bin kişilik istihdam

29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı’nda ilk etabının açılması hedeflenen İstanbul Yeni Havalimanı projesinin tamamlandığında 200 milyon yolcu ağırlaması bekleniyor. Projenin devam eden inşaat çalışmalarına 32 bin kişi istihdam ediliyor.