EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul yeni havalimanının adı açıklandı

Resmi açılışı bugün gerçekleşen yeni havalimanının adı belli oldu. Yeni havalimanının ismi İstanbul Havalimanı olarak açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi açılışı bugün gerçekleşen yeni havalimanının ismini açıkladı. Recep Tayyip Erdoğan; yeni havalimanının ismini İstanbul Havalimanı olarak duyurdu.

Cumhurbaşkanı, Atatürk Havalimanı’nın aynı isimle hizmet vermeyi sürdüreceğini ifade etti ve ekledi: “Atatürk Havalimanı, burası tam kapasiteyle hizmete girdiğinde ticari seferlere kapanacak. Ancak havalimanı vasfını koruyacak. Atatürk Havalimanı’nın faaliyet dışındaki kısımları Millet Bahçesi olarak kullanımına açılacak. Kapalı alanlar ise İstanbul’un en büyük fuarı haline getirilecek” diye konuştu.

ÖZELLİKLERİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

İstanbul Havalimanı’nın ilk fazı resmen hizmete girdi. İstanbul Havalimanı, tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük ve en modern havalimanı unvanını elde edecek.

9 BİN AKILLI KAMERAYLA DONATILDI

İstanbul Havalimanı’nda iki farklı istasyonda güvenlik güçleri bulunacak. Havalimanında terminal ve otoparklardaki 9 bin akıllı kamera yerleştirildi. Bu kameralara 8 kusurlu hareket belirlendi. Herhangi bir olayın yaşanması halinde ya da kusurlu hareketlerden birinin kameralara takılması anında güvenlik güçleri olay yerine hızlıca intikal edecek. İstanbul Havalimanı’nda plaka tanıma sistemi yer alıyor. Havalimanında ayrıca yüz tanıma için altyapı da kuruldu.