EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul yeni havalimanında çalışmaların yüzde 97’si tamamlandı

İstanbul yeni havalimanı ile ilgili çalışmaların yüzde 97’si tamamlandı. Havalimanının daha önce planlandığı ve duyurulduğu şekilde 29 Ekim’de açılması planlanıyor.

İstanbul yeni havalimanı ile ilgili çalışmaların yüzde 97 oranında tamamlandığını açıklayan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın; havalimanının, planlandığı ve daha önce kamuoyuyla paylaşıldığı şekilde 29 Ekim’de açılacağını ifade etti.

PROGRAM DETAYLI BİR ŞEKİLDE ELE ALINDI

Sabah’ta yer alan habere göre; Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İbrahin Kalın, toplantıda daha önce açıklanan 100 günlük eylem programının ilk 50 gününün detaylı bir şekilde ele alındığını söyledi.

PROJELER TAKVİME UYGUN BİR ŞEKİLDE HAYATA GEÇİRİLİYOR

İbrahim Kalın, projelerde büyük oranda takvime uygun bir şekilde hayata geçirildiğinin gözlemlendiğini ifade etti. Programın gerisinde kalan projelerle ilgili de gerekli tespit ve tedbirlerin de etraflı bir şekilde ele alındığını belirten Kalın, 100 günlük eylem programında kalan son 50 günün takibinin de süreceğini ifade etti.

Millet bahçeleri ve kıraathaneleri, üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul gibi büyük çaplı projelerin de planlandığı şekilde uygulanmaya devam ettiğini belirten Kalın; İstanbul yeni havalimanı ile ilgili çalışmaların yüzde 97 oranında tamamlandığını belirtti. Yeni havalimanına intikalin planlandığı şekilde 29 Ekim’de olacağını ifade eden Kalın; “[Bu tarihten itibaren] artık yeni havalimanından ulusal ve uluslararası uçuşlar başlamış olacak” dedi.