EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul yeni havalimanı metrosunda rekor ilerleme

Yapımı devam eden İstanbul yeni havalimanı metrosunda rekor ilerleme kaydedildi. Tünel Açma Makinası ile günlük 49.5 metre ilerleme hızına ulaşıldı.

İstanbul yeni havalimanı metro hattında tüm zamanların ilerleme rekoru kırıldı. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İhsaniye istasyonundan kazıya başlayan Tünel Açma Makinası (Tunnel Boring Machine-TBM) günlük 49.5 metre ilerleme hızı kaydetti.

YOLCULUK SÜRESİ 25 DAKİKA OLACAK

Gayrettepe-yeni havalimanı metro hattı bittiğinde yolculuk süresi 25 dakika olacak. Gayrettepe-İstanbul yeni havalimanı arasındaki metronun 2019 yılı sonunda, 27 kilometreden oluşacak 6 istasyonun olduğu Halkalı-İstanbul yeni havalimanı arasındaki metronun ise 2020 sonunda açılması bekleniyor.

3. HAVALİMANI METRO HATTI DURAKLARI

 1. Gayrettepe
 2. Kağıthane
 3. Kemerburgaz
 4. Göktürk
 5. İhsaniye
 6. 3. havalimanı 2
 7. 3. havalimanı 1
 8. Arnavutköy 1
 9. Arnavutköy 2
 10. Kayaşehir Metrokent
 11. Olimpiyatköy
 12. Halkalı Stadı
 13. Halkalı

GAYRETTEPE-YENİ HAVALİMANI METROSU HANGİ HATLARLA ENTEGRE OLACAK?

Gayrettepe-yeni havalimanı metro hattı, Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı ile Gayrettepe’de, Hızlı Tren ile havalimanında, Sultangazi-Arnavutköy Metro Hattı ile Arnavutköy’de, Kirazlı-Metrokent-Kayaşehir Metro Hattı ile Kayaşehir’de, Bakırköy-Kirazlı-Olimpiyatköy Metro Hattı ile Olimpiyatköy’de, Kayaşehir-Başakşehir-Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy’de, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı ile Halkalı’da, Marmaray ile ise Halkalı’da entegre olacak.