Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İstanbul Silivri TOKİ Konutları’nda kuralar 11-12 Temmuz’da çekiliyor

İstanbul’da ucuz konut imkanı sağlayan TOKİ Silivri ilçesinde yaşama kazandırdığı İstanbul Silivri TOKİ Konutları için başvuruları tamamladı.

İstanbul Avrupa Yakasının sınır ilçelerinden Silivri bir Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) projesine daha ev sahipliği yapıyor.

Yurdun dört bir yanında oluşan barınma ihtiyacını karşılamak ve öncelikli olarak dar gelir sınıfındaki aileleri konut sahibi yapmak için üretimlerine devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Anadolu illerinde olduğu kadar İstanbul gibi büyük kentlerde de konut sahibi yapmaya devam ediyor.

İstanbul’da ucuz konut satın alma imkanı sunan İstanbul Silivri TOKİ Konutları projesinin kura çekimleri 11 Temmuz ile 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Toplam bin 356 adet daireye yer verilen projede 20 bin 39 adet başvuru alındı. Projede dar gelirli ve orta gelirli ailelere yönelik 2+1 ve 3+1 kat planında tasarlanan daire seçenekleri sunuluyor.

Kuraya katılmak için yapılan başvuruların sona erdiği projede 2+1 kat planında toplam 934 adet konut düşük gelir grubunda yer alan ve daha önceden hiç konut satın almamış aileler için tahsis edildi. Projede yer alan 3+1 konutlar ise orta gelir grubundaki vatandaşlar için satışa sunuldu.

Silivri TOKİ Konutları için 20 bin 39 adet başvuru alındığını bildiren TOKİ Başkanı Ergün Turan şunları kaydetti:

“Projede yer alan 2+1 nitelikte 934 konutumuzu, daha önce hiç ev sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlarımıza sunduk. Başvuruların 17 bin 1 tanesi buraya geldi. 11-12 Temmuz’da noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşlar belirlenecek. Hak sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedelleri, 18 Temmuz’dan itibaren iade edilecek. Sosyal devletin en önemli yansıması, vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. 2002 yılından beri 837 bin konut inşa ettik. 2023’te 1,2 milyon hedefine varacağız. TOKİ olarak artık sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkân tanıyan projeler üretiyoruz.”