EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul-İzmir Otoyolu güzergahında gayrimenkul fiyatları arttı

İstanbul-İzmir Otoyolu güzergahında konut fiyatları iki yılda yüzde 36 arttı. En fazla artış yüzde 74 ile Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı Naipli Mahallesi’nde görüldü.

REIDIN’in Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Güzergahındaki Gayrimenkullerde Fiyat Hareketliliği raporunun detayları açıklandı. Rapora göre; yüzde 95'i tamamlanan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu güzergahındaki gayrimenkullerin fiyatları son iki yıl içinde ortalama yüzde 36 oranında artış gösterdi.

EN YÜKSEK ARTIŞIN YAŞANDIĞI MAHALLELER

İstanbul-İzmir Otoyolu güzergahında yer alan gayrimenkullerde yaklaşık olarak son iki yılda en yüksek fiyat artışı yüzde 74 ile Balıkesir'in Karesi ilçesine bağlı Naipli Mahallesi’nde görüldü. Fiyat artışında ikinci sırayı yüzde 71 ile Bursa Nilüfer'e bağlı Badırga Mahallesive üçüncü sıradayı ise yüzde 48 ile Bursa Mudanya’nın Balabancık Mahallesi izledi.

Gebze’den başlayan İstanbul-İzmir Otoyolu, İzmir Çevreyolu üzerindeki Otogar Kavşağı’nda son bulacak. Otoyol güzergahı üzerinde yer alan ve en yüksek değer artışının görüldüğü diğer mahalleler ise şöyle:

“Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Konaklı Mahallesi’nde yüzde 33, Mudanya'nın Mürsel Mahallesi’nde yüzde 31, Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Sancaklıbozköy Mahallesi’nde yüzde 26, Bursa Karacabey’in Karakoca Mahallesi’nde yüzde 25, Nilüfer ilçesinde yer alan Çaylı Mahallesi’nde yüzde 21, Manisa Saruhanlı’da Hacırahmanlı Mahallesi’nde yüzde 14 artış yaşandı.”