EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul Havalimanı’na taşınmanın yeni tarihi belli oldu

İstanbul Havalimanı’na taşınmanın tarihi ertelendi. Taşınma 3 Mart 2019’da gerçekleştirilecek.

İstanbul Havalimanı’nın taşınmasıyla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından ilgili kurum ve şirketlere bir yazı gönderildi. Söz konusu yazıda Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na yapılacak olan taşınmanın 3 Mart 2019’da gerçekleşeceği belirtildi.

Kurum ve şirketlere gönderilen yazıda daha önce 30-31 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan taşınma işleminin neden ertelendiğine dair açıklamalara da yer verildi. Yapılması planlanan taşınmanın erteleme sebepleri “taşınma sırasında güzergâhın trafiğe kapatılmasından dolayı ortaya çıkabilecek olan mağduriyetler, muhtemel olumsuz hava şartları, taşınma işleminde kullanılacak olan 700 adet aracın geçici tescil işlemlerinin tamamlanmaması, İstanbul Havalimanı’nda çalışacak olan emniyet ve gümrük personelinin eğitim ve tayin süreçlerinin tamamlanmaması” olarak belirtildi.

Resmi açılışı 29 Ekim 2018’de yapılan İstanbul Havalimanı’ndan yurt içinde Ankara, İzmir, Antalya ve yurt dışında da Bakü ve Kıbrıs’a uçuşlar yapıldı. Yeni bir ertelemenin gerçekleşmemesi halinde, Atatürk Havalimanı 4 Mart 2019’da ticari yolcu taşımacılığına kapatılacak.