EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul Havalimanı’na gidecek olan iki metro hattının imar planları onaylandı

İstanbul Havalimanı’na gidecek olan iki metro hattının imar planları onaylandı. İBB Meclisi’nde oy birliğiyle onaylanan hatlarla ilgili detaylar haberimizde…

İstanbul Havalimanı metro hatlarının imar planları onaylandı. Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro Hattı ile İstanbul Havalimanı - Halkalı Metro Hattı projelerinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’ne gönderilen imar planlarına ilişkin raporda, metro hatlarının hayata geçirilmesi halinde ulaşım sorununun çözümüne katkı sunacağı belirtildi.

İstanbul Havalimanı - Halkalı Metro Hattı’nın raporunda, imar plan tekliflerinin İBB uhdesinde yapımı devam eden Vezneciler-Arnavutköy Metro Hattı güzergahı Fenertepe İstasyonu’nda sonlandırılacağı ifade edildi. İki metro hattı da Fenertepe İstasyonu’nda entegre edilecek.

HIZLI KONFORLU TOPLU ULAŞIM SAĞLANACAK

Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro Hattı Projesi’nin raporunda ise yapılan revizyonlara değinildi. Söz konusu bu revizyonların, toplu ulaşım hatlarının birbiriyle bağlantılarının sağlanması ve entegrasyonunun oluşturulması için yapıldığı ifade edildi.

Çalışmaların bitirilmesiyle birlikte metro hatlarının Gebze - Halkalı - Marmaray hattı ile entegre olacağının belirtildiği raporda İstanbul bütünündeki yerleşim birimlerini İstanbul Havalimanı ile bağlayacağı vurgulandı. Bununla birlikte hatların geçtiği güzergahtaki yerleşim merkezlerine alternatif, hızlı ve konforlu toplu ulaşım getirilmiş olacak. Öte yandan raporlarda bu projelerin aynı zamanda günümüzde ve gelecekteki ulaşım sorunlarının çözümüne yönelik olduğundan kamu yararı niteliği taşımakta olduğu da belirtildi.