Torkam E5
1 Yıl Sonra Teslim
Torkam E5 İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

İstanbul banliyö hatları yakında hizmete açılacak

İstanbul Ankara hızlı tren hattının hizmete girmesinin ardından entegrasyon için kapatılan İstanbul’daki banliyö hatların yıl içinde hizmete girmesi bekleniyor.

İstanbul Ankara hızlı tren hattının hizmete girmesinin ardından entegrasyon için kapatılan İstanbul’daki banliyö hatların yıl içinde hizmete girmesi bekleniyor.

İstanbul’da yer alan Halkalı Sirkeci banliyö hattında test sürüşleri başladı. Gerekli testler yapılarak tüm aksaklıklar tamamlanıyor. Projenin havadan görüntüleri de alındı. Test sürüşleri start alan banliyö hattının 2018 yılının sonuna kalmadan tamamlanması ve yeniden hizmete sunulması bekleniyor.

İstanbul ve Ankara arasında hizmet vermekte olan hızlı tren hattının faaliyete geçmesinin hemen ardından kapatılan Halkalı Sirkeci banliyö hattı ve Söğütlüçeşme Gebze banliyö hatları kısa süre içinde yeniden hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul Anakara hızlı tren projesine entegre edilmek için kapatılan hatlardaki yoğun çalışmalar hiç durmadan devam ediyor. Hatların entegrasyon sürecinin kısa sürede tamamlanması ve hizmete girmesi bekleniyor.

Halkalı Sirkeci banliyö hatlarında test sürüşleri başladı. Hattın son hali havadan görüntülendi. Deneme sürüşlerinin başladığı banliyö hattında gerekli düzenlemeler yapılmaya ve son rötuşlar verilmeye başladı. Banliyö hattının 2018 yılının sonuna kalmadan hizmete girmesi ve İstanbul ulaşımındaki yerini alması bekleniyor.

Denemelerin başladığı proje üzerinde yer alan Marmaray hattına kadar olan istasyonların büyük bir bölümünü bitirdi. Hatta yer alan aksaklıklar da deneme sürüşleri sürecinde gideriliyor.

Banliyö çalışmaları hakkında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yıl içinde hizmete girmesi hedeflenen İstanbul’daki banliyö hatlarındaki çalışmaların 24 saat aralıksız sürdüğünü ifade etti.