EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki projelere yabancı yatırımcı ilgisi

Avrupa Yakası’ndaki projelere yabancı ilgisi arttı. İstanbul’da havalimanına yakın bölgeler olmak üzere Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt’ta konut alımları artış görüldü

Yabancı yatırımcıların Avrupa Yakası’ndaki projelere ilgisinin arttığını ifade eden TTR Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tataroğlu, Avrupa Yakası'ndaki müteahhitlerin yüzlerinin güldüğünü söyledi. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Fatih Tataroğlu; “Dövizdeki artış, yabancı yatırımcının ilgisini daha da artırdı. İstanbul Avrupa Yakası’nda havalimanına yakın bölgelerde, Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt'ta konut alımları arttı” diye konuştu.

Tataroğlu, alım talebinin yükselmesini döviz artışıyla birlikte yabancıların alım kabiliyetinin artmasına bağladı. Vatandaşlık ile ilgili düzenlemenin son 1.5 ayda ciddi anlamda talebi artırdığını söyleyen Tataroğlu; “Ayrıca Kanal İstanbul Projesi’nin bulunduğu bölgede de alımlar artmaya başladı” diye konuştu.

TEK SEFERDE 320 DAİRE SATILDI

Çin, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan’dan yatırımcıların nitelikli projelere ilgisinin arttığını dile getiren Fatih Tataroğlu, yeni dönemde toplu alımların söz konusu olduğunu ifade etti. Yakın zamanda tek bir grubun bir projeden 320 adet konut satın aldığını söyleyen Tataroğlu; “Zaten moral veren durum bu. Toplu alımlar söz konusu. Bu durum Avrupa Yakası'ndaki müteahhitlerin morallerini yükseltti” dedi.

PROJELERE KATAR VE ÇİN’DEN BÜYÜK İLGİ VAR

TTR Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tataroğlu, İstanbul'un nokta projelerine, gayrimenkullerine alım için adımlar atıldığını ifade etti. Yabancı sermayenin Türkiye’ye girmesinin moral olacağını söyleyen Fatih Tataroğlu; “Müşavirliğini yaptığımız firmaların talepleri doğrultusunda mülk aldığımız bir yerde, 10 gün sonra aynı ürünü aynı fiyata bulamıyoruz” diye konuştu. Konut alımında Katar, Kuveyt, Ürdün, Mısır gibi körfez ülkelerinin neredeyse tamamından talep geldiğini açıklayan Fatih Tataroğlu; “Kanal İstanbul güzergahında da alımlar söz konusu. Ancak büyük ölçekli alımlarla alakalı yani İstanbul'un göz bebeği dediğimiz projelerle alakalı Katar ve Çinliler gündemde. Bunların görüşmeleri de başladı” diye konuştu.

OTEL VE AVM'LERE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLİYOR

Yalı ve köşk satışlarının yüzde 20'lik bölümünün karşılandığını ifade eden Fatih Tataroğlu, “Bunun ana başlıklarını otel ve alışveriş merkezleri oluşturuyor” dedi.

Yakın zamanda sadece Çinli ve Körfez ülkelerinin İstanbul'daki gayrimenkullere yönelik taleplerinin değerinin 35 milyar doların üzerinde olduğunu ifade eden Tataroğlu; “Burada en önemli konu, yabancı sermayelerin buradaki alım kabiliyetini, alışveriş hacmini yükseltmesi için ilgili kurum ve müşavirlik firmalarının hassasiyet göstermesi. Doğru yönetilmesi durumunda bu rakamların daha da üzerine çıkılabilir” diye konuştu.