Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İstanbul 3. havalimanı ulaşım ihalesi iptal edildi

İstanbul 3. havalimanına 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak olan ulaşım ihalesi iptal edildi. Gerekçede “kamu yararının oluşmadığı” belirtildi.

İstanbul 3. havalimanının 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak olan bagajlı lüks taşımacılık ihalesi iptal edildi. Hürriyet’te yer alan habere göre gerekçede “kamu yararının oluşmadığı” belirtildi. Söz konusu ihaleyi KDV dahil 475 milyon 488 bin TL bedelle Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu kazanmıştı.

İPTAL GEREKÇESİ: KAMU YARARI OLUŞMADI

İstanbul 3. havalimanının taşımacılık ihalesi 4 Eylül’de gerçekleştirilmişti. Dün akşam (12 Eylül) iptal edilen ihalenin 15 gün sonra yeniden gerçekleşmesi planlanıyor. İhalenin iptal gerekçesi “kamu yararı taşımadığı” olarak belirtildi

YENİ İHALE İETT TARAFINDAN AÇIKLANACAK

İstanbul 3. havalimanının kapalı teklif arttırma usulü ile gerçekleştirilen ulaşım ihalesine üç firma teklif vermişti. Altur Turizm, Havaş ve Free Turizm konsorsiyum olarak ihaleye teklif vermişti. Platform Turizm ve Sarılar Turizm ise ayrı ayrı teklif vermişti. Komisyon ihaleye teklif veren Sarılar Turizm'in teklifini geçersiz saymıştı.

İlk etabı 29 Ekim 2018’de açılacak olan İstanbul 3. havalimanının ertelenen yeni ihalesinin tarihi İETT tarafından açıklanacak.