EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul 3. havalimanı rotasındaki konut fiyatları uçuşa geçti

İstanbul 3. havalimanı rotasındaki konut fiyatları uçuşa geçti. Bölgede yüzde 116’lara varan artışlar yaşandı.

Açılışı 29 Ekim’de yapılacak olan İstanbul 3. havalimanı güzergahındaki konut fiyatları uçuşa geçti. Havalimanı rotasındaki Büyükdere, Göktürk, Mimar Sinan, Mithatpaşa, Bahçeköy, Çayırbaşı gibi konumlardaki satılık konutlarda yüzde 116’lara varan artış görüldü.

Hürriyet Emlak verilerine göre; özellikle Sarıyer, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerindeki mahallelerde satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışlarında 2 yıllık süreçte dikkat çekici bir hareketlenme gözlemlendi.

Eyüp’teki satılık konutların metrekare birim fiyatı Eylül 2016’da 3 bin 971 TL iken, Eylül 2018’de bu rakam 4 bin 502 TL’ye çıktı. Bu süreçte Eyüp’te mahalle bazında en çok değer kazanan konumlar yüzde 84 ile Göktürk Merkez, yüzde 40 ile Mithat Paşa ve yüzde 30 ile Mimar Sinan oldu.

Sarıyer’de ise en çok değer kazanan satılık konutlar listesinde ilk sırada Büyükdere yer aldı. Yüzde 60 değerlenen Büyükdere’yi yüzde 46 değerlenme ile Bahçeköy Merkez ve yüzde 55 değerlenme ile Kazım Karabekir Paşa izledi. Arnavutköy Mavigöl Mahallesi’nde ise bu süreçte satılık konut fiyatlarında yüzde 150’ye varan artış yaşandı.

PİYANGO SARIYER’E ÇIKTI

Hürriyet Emlak verilere göre; İstanbul 3. havalimanı rotasındaki Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi, Ocak 2018’den Temmuz 2018’e satılık konut fiyatlarında gerçekleşen yüzde 116’lık artışla liste başında yer aldı. Büyükdere ise satılık konut fiyatlarında metrekare bazında yüzde 65’lik artışla listede ikinci sırada yer aldı. Göktürk yüzde 42, Mithatpaşa yüzde 39, Mimar Sinan ise yüzde 33’lük artışla listede kazandığı değer ile dikkat çeken mahalleler arasında yer aldı. Güzergah üzerindeki satılık konut fiyatlarında yükselişin yaşandığı diğer mahalleler ise yüzde 14 ile Kireçburnu, yüzde 10 ile Bahçeköy Merkez ve yüzde 9 ile Uskumruköy oldu.

KİRALIK KONUT FİYATLARI DA YÜKSELİŞTE

İstanbul 3. havalimanı rotasındaki kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı mahallelerin başında Mimar Sinan, Mithat Paşa, Ömerli, Zekerikayköy ve Uskumruköy geliyor. Kiraların en çok arttığı mahalleler ise yüzde 30 ile Mimar Sinan, yüzde 28 ile Mithatpaşa, yüzde 27 ile Ömerli, yüzde 11 ile Zekeriyaköy ve yüzde 10 ile Uskumruköy oldu.