EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İstanbul 3. havalimanı binlerce yolcuyla test edilecek

Açılışına kısa bir süre kalan İstanbul 3. havalimanı, binlerce sahte yolcuyla test edilecek. Testin ilki eylül ayının son haftasında gerçekleşecek.

İstanbul 3. havalimanı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaşanabilecek aksaklıkların belirlenmesi için binlerce sahte yolcu ve bagajla deneme uçuşları gerçekleşecek. Üç aşamadan meydana gelen test işlemlerinde 9 bin sahte yolcu ve 18 bin bagaj kullanılacak.

İnşaat çalışmaları hızla devam eden İstanbul 3. havalimanı, İstanbul merkeze 35 kilometre mesafede yer alıyor. Hürriyet Gazetesi'nden Fatma Aksu ve Fırat Alkaç'ın haberine göre açılışı 29 Ekim 2018’de gerçekleşecek olan İstanbul 3. havalimanında terminalin yürüyen merpenleri, yolcuların üstlerinin aranacağı x-ray cihazları, uçakların iniş ve kalkışlarını gösteren ekranlar, pasaport kontrol alanları ve valiz teslimatının yapıldığı bantlar yerlerine koyuldu.

YILLIK 200 MİLYON YOLCU KAPASİTESİ

İstanbul 3. havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 350'den fazla noktaya uçuş imkanı sunacak. Eylül ayının son haftasında gerçekleştirilecek ilk deneme operasyonuna bin sahte yolcu, iki bin bagaj, yaklaşık 800 personel, iki uçak ve 50 yer hizmeti elemanı katılacak.

Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek ikinci deneme operasyonunda ise 3 bin sahte yolcu, 6 bin sahte bagaj, yaklaşık bin personel, 3 uçak ve 150 yer hizmet ekipmanı yer alacak.

Ekimin ikinci haftasında ise 5 bin sahte yolcu, 10 bin sahte bagaj, yaklaşık bin personel, 5 adet gerçek uçak ve 200 yer hizmet ekipmanıyla son test çalışması gerçekleşecek.