EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İpotekli satışlar mayıs ayında geriledi

Yurt genelinde TÜİK 2018 Mayıs ayı konut satış istatistiklerine göre konut satışları artış gösterdi. Bu dönemde ipotekli satışlar ise geriledi.

Türkiye'de yurt genelinde konut satışlarında bir yılda yüzde 2,7 oranında konut satışı gerçekleştirildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayı konut satış istatistiklerine göre Türkiye genelinde toplam 119 bin 655 adet konut satışı gerçekleşti. Bu dönemde ipotekli konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,7 azalarak 36 bin 865'e geriledi. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 30,8 olarak belirlendi.

TÜİK tarafından her ay açıklanan konut satış istatistiklerinin mayıs ayına ilişkin verileri kamuoyu ile paylaşıldı. Rapordan edinilen bilgiye göre, mayıs ayında yurt genelinde 119 bin 655 adet konut satışı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz ay verilerine göre satılan konut satısı bir önceki aya kıyasla yüzde 16,07 bir önceki yılın aynı göre de yüzde 2,7 oranında artış yaşadı.

TÜİK Mayıs 2018 konut satış istatistiklerine göre, bir önceki aya göre konut satışları yüzde 2,7 artış gösterdi. Türkiye genelinde mayıs ayı içerisinde bir önceki aya kıyasla yüzde 16,07 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 oranında artış kaydedilerek 119 bin 655 adet konut satışı gerçekleştirildi.

Yurt genelinde en çok konut satışı mega kent İstanbul’da olurken en az konut satışı da Hakkari’de oldu. TÜİK Mayıs 2018 konut satış istatistikleri verilerinden edinilen bilgiye göre, İstanbul yurt genelindeki konut satışlarına oranla yüzde 16,9 paya sahip! İstanbul’da mayıs ayı süresince satılan konut sayısı ise 20 bin 61 adet konut olarak kaydedildi. İstanbul’u sırasıyla yüzde 10’luk payı ve 11 bin 919 konut satışı ile Ankara izlerken, başkenti de Ege’nin incisi İzmir yüzde 5,9’luk payı ile 7 bin 28 adet konut satışıyla takip etti.

TÜİK Mayıs 2018 konut satış istatistiklerine göre yurt genelinde konut satışlarında en düşük paya ise Hakkâri sahip oldu. Hakkari’de mayıs ayı süresince toplam sadece 12 konut satışı gerçekleştirildi. Yurt genelinde en az konut satışı gerçekleştirilen iller arasında Hakkari’yi de 40 konut satışı ile Bayburt ve 45 konut satışı ile Şırnak takip etti.