Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İpotekli konut satın alacaklar dikkat!

Genellikle değerinden daha uygun fiyata konut satın alma imkânı sunduğu için tercih edilen ipotekli konut alımlarında nelere dikkat edilmeli?

Genellikle kısa sürede satılması gerektiği için değerinden daha düşük fiyata satışa çıkarılan ipotekli konutlar sıkça tercih edilebiliyor. Peki, ipotekli konut satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Kredi borcu devam eden bir konut satın almaya niyetlenmek güvenli midir? Bu şekilde bir alım yapmadan önce nelere dikkat etmemiz gerekmektedir? Konutun üzerindeki ipotek kaldırılabilir mi? Konut kredisi ile kredi ödemeleri tamamlanmamış bir konutu satın almak mümkün müdür? Tüm bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını sizler için haberimizde derledik! Konut kredileri ve konut kredili konut alımları hakkında merak ettiğiniz her şeyi Emlak Gündem sitemizden öğrenebilirsiniz!

Öncelikli olarak ipotekli bir konut satın almak mümkündür. İpotekli konut satın almak isteyenlere ve satıcılara uygun iki alternatif geliştirilmiştir. Ama öncelikle şunu hatırlatmak da fayda var. Amacınız ipotekli bir konut satın almak değilse dolandırıcıların ağına düşmemek için konut üzerinde ipotek olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Bir konutun üzerinde ipotek olup olmadığını tapuda görebilirsiniz. Şimdi gelelim, ipotekli konut satın almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlara…

İpotekli konutlar kredi ödemelerini gerçekleştirmekte güçlük çeken ev sahipleri tarafından borç yükünden kurtulmak için genellikle ani bir kararla satışa çıkarılan konut türleridir. Konut kredisini ödeyemeyen tüketici çareyi konutu satmak da bulur. Bu tip durumlarda konut genellikle normal değerinin bir parça daha altında fiyatlarla satılmaktadır. Bu nedenle de birçok konut satın almak isteyen tüketici ipotekli konutları tercih edilebilir.

İpotekli konut alırken öncellikle dikkat edilmesi gereken nokta, kredili mi yoksa peşin alım mı yapılacağıdır. Eğer ki nakit parayla konutu satın alacaksınız. Öncelikli olarak ilk sahibin konutun üzerindeki ipoteği kaldırdığından emin olmanız gerekiyor. İkinci yöntem ise banka ve tüketici arasında anlaşma sağlanma yoluna giderek konutla birlikte konut kredisini de devralmak. Burada da dikkat edilmesi gereken husus konut bedeli için istenen tutardan farklı bir tutarla karşılaşmamak.