EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İnşaatta dijitalleşme ve yenileme seferberliği

İnşaat sanayisinde yenileme seferberliği başladı. Dijitalleşme dalgasını yakalamak isteyen sektör, böylece KOBİ’leri de canlı tutmayı hedefliyor.

Binlerce KOBİ’nin yer aldığı inşaat sanayisinde yenileme seferberliği başladı. Sektörün hedefi, hem dijitalleşme dalgasını yakalamak hem de yenileme faaliyetlerine odaklanmak. Böylece 30’dan fazla sektörde imalat yapan KOBİ’lerin canlı tutulmasının sağlanması hedefleniyor.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan, inşaat sanayisinde üretim çarklarının dönmesi için bu alanın da güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Sabah Gazetesi’nden Metin Can'ın haberine göre, 160 ülkeye ihraç edilen ürünlerin iç pazarın da tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip olduğunu söyleyen Ferdi Erdoğan; “Kentsel dönüşüm de elbette önemli. Fakat sadece buna odaklanarak yenileme pazarını unutuyoruz” şeklinde konuştu.

DERİN YENİLEME YAPILIYOR

‘Derin yenileme’ yapıldığını ve bu kavramın, havalandırma, ısıtma-soğutma sistemleri, yalıtım dahil cephe sistemleri, pencerecam ve çatı-baca sistemleri gibi geniş bir alanı kapsadığını ifade eden Ferdi Erdoğan, yerli üretim için de yenileme pazarının canlandırılmasının önemli olduğunu vurguladı.

inşaatlarda Türkiye'de üretilen ürünlerin kullanılması gerektiğini Türkiye İMSAD olarak her platformda söylediklerini dile getiren Ferdi Erdoğan, ithal edilen malzemelerin büyük çoğunluğunun kaliteli bir şekilde Türkiye’de üretildiğini söyledi ve ekledi: “Tamamının da Türkiye'de yapılabileceğine inanıyoruz. Üretilen ürünlerimizin kalitesi ve ihracat performansımız, Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin gücünü yansıtıyor. Fakat ne yazık ki ‘Made in Turkey’ algısı iç pazarda hak ettiği değeri görmüyor.”

SEKTÖRDE 2.2 MİLYON KİŞİ ÇALIŞIYOR

İnşaat sanayisinde öne çıkan üç farklı sektörde 2.2 milyon kişi çalışıyor. Dünyada ihracat sıralamasında ilk 10 içinde bulunan Türkiye’deki sektör, her yıl ihracat rekoru kırıyor.