EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İnşaat sektörünün İstanbul'dan beklentisi yüksek

Gayrimenkul sektörünü durumunu değerlendiren İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, İstanbul'un gelecek yıllarda dünyanın ilk 3 metropolü arasına girebileceğini belirtti.

Anadolu yakasının yükselen değeri Kartal'da gayrimenkul şirkeleri arasında büyük bir rekabet yaşandığını ifade eden İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, konut alıcılarının ve yatırımcıların da bölgeye büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Kartal'daki çarpık yapılaşmanın tamamen bitirildiğine değinen Tanes, “Sıkı rekabet var ama talep de o kadar fazla. Bölgede geliştirdiğimiz Manzara Adalar projesinde satışlarımız yüzde 50'yi aştı. Bağdat Caddesi, Acıbadem ve Koşuyolu'nda yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ve Ataşehir'de artan yoğunluk o bölgedeki vatandaşı Kartal'a çekiyor. Gebze'deki organize sanayi bölgelerindeki gelişim ve burada artan çalışan nüfus da Kartal'a ilgiyi arttıyor. Ulaşım projeleri de bu gelişime destek oluyor” dedi.

"Konut satışlarındaki artış şaşırtıcı değil"

Bu yıl için inşaat sektöründe büyük gelişmeler öngören Tanes, "Kredi fazilerine rağmen bu yıl 1 milyon 300 bin konut satışı öngörüyoruz. Gayrimenkul 15-20 yıl daha en iyi yatırım aracı olarak görülecek. Türkiye gündeminde yaşanan gelişmelere karşın konut satışlarının şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7 oranında arttı. Yabancıya satış da yüzde 15.8 arttı. Gayrimenkul sektörünü İstanbul özelinde değerlendirdiğimizde konut satışlarındaki artışın şaşırtıcı olmadığını görebiliyoruz. Potansiyel ve mevcut avantajlarla İstanbul'un önü çok açık. Körfez geçiş köprüsü, Çanakkale geçiş yolu ve üçüncü köprü gibi yatırımlarla bu avantajlar daha da artacak. İstanbul 10 yıllık bir süreç içerisinde dünyanın ilk üç ya da dört metropolü arasındaki yerini alacak" diye konuştu.