EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İnşaat sektöründen yurtdışında tanıtım atağı

İnşaat sektöründen yurtdışında tanıtım atağı başladı. Düzenlenecek fuarlarla birlikte yurtdışında yaşayan gurbetçiler, doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle Demirören Medya ile İSTexpo Fuarcılık yurtdışında gayrimenkul fuarları düzenlemeye hazırlanıyor. Düzenlenecek fuarlarda sektörün temsilcileri yurtdışında yaşayan vatandaşlarla bir araya gelecek.

Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre; Evim Türkiye Fuarı’nın ilki Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenecek. 8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuara binlerce gurbetçinin katılım göstereceği öngörülüyor. Fuara katılacak olan gurbetçiler, proje maketlerini inceleme fırsatı bulacak ve ayrıca özel ödeme şartlarından faydalanma imkanı bulacak.

GAYRİMENKULE DEV DESTEK

İSTexpo Fuarcılık Genel Müdürü İsmail Sezen; Almanya’nın Essen şehrini özellikle seçtiklerini ifade etti. İsmail Sezen, Essen’in sayıları 2 milyona varan Türk vatandaşlarının yaşadığı bölgenin tam ortasında yer aldığını belirtti. Essen şehri, sadece Almanya değil Belçika ve Hollanda şehirlerine de yakın konumda yer alıyor.

Doğru ve sağlıklı bilgi ile çok ciddi bir satış potansiyelinden bahseden İsmail Sezen; “Fuarlar, Essen ile sınırlı kalmayacak. Birçok ülkede Evim Türkiye yoluna devam edecek” diye konuştu.

SEKTÖR GURBETÇİLERLE BULUŞACAK

Gayrimenkul sektörü için ellerinden geldiklerini yaptıklarını ifade eden Demirören Medya Gazeteler Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, “Hem sektörü hareketlendirmek hem de ülkeye döviz girdisi sağlamak için yurtdışı fuarları düzenliyoruz. Ayrıca sektörü gurbetçilerle buluşturuyoruz. Almanya ilk adresimiz olacak. Fuarlarla sektöre canlılık getirmek istiyoruz” dedi.

GURBETÇİLER İÇİN FIRSAT

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık olarak Evim Türkiye Fuarı’nı desteklerini ifade etti ve ekledi: “Biz ülkemizi tanıtmak için dünyanın her yerine gider, üzerimize düşeni de yaparız.”

Geliri dolar ve euro olanlar için avantaj oluştuğunu vurgulayan Murat Kurum, Türkiye’de ev almak için doğru zamanın olduğunu ifade etti. Kurum; “Fuar, önemli bir hizmet verecek” ifadelerini kullandı.