EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İnşaat sektörü rotayı Orta Avrupa ülkelerine çevirdi

İnşaat sektörü rotayı Orta Avrupa ülkelerine çevirdi. Polat Holding, Macaristan’da projeler yaparak gayrimenkul satacak.

İnşaat sektörü, Balkan ülkelerinin ardından şimdi de rotayı Orta Avrupa ülkelerine çevirdi. Bir yandan ülke içinde geliştirdikleri gayrimenkulleri yurtdışında satan gruplar, diğer yandan da yurt dışında proje geliştirmeye başladı.

Daha önce yurt dışında hiç proje geliştirmemiş olanlar ilk yurtdışı deneyimini Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde gerçekleştirmek istiyor. Yeni Şafak’tan Mine Açar'ın haberine göre; Polat Holding, Macaristan’a projeler yaparak gayrimenkul satacak firmalar arasında yer alıyor.

400 MİLYON AVROLUK BUDAPEŞTE YATIRIMI

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de arsa geliştiren Polat Holding, 3-4 yıl içinde Macaristan’da güneş enerjisi ve gayrimenkul yatırımı yapacak. İlk etapta başkent Budapeşte'de proje yapacaklarını ifade eden Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, “Karma veya sadece işyeri ve rezidans olan projeler olacak. Toplamda 300-400 milyon avroluk bir gayrimenkul yatırımı planlıyoruz” diye konuştu. 80 milyon avro olan Macaristan’daki Türk yatırımlarının 1 buçuk milyar avroya çıktığını vurgulayan Adnan Polat; “Türk iş adamlarına burayı Avrupa üssü olarak tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

MACARİSTAN’A GELEN YATIRIM KARARI ALIYOR

Lojistikten, montaja kadar Macaristan’da birçok alanda iş fırsatının olduğunu ifade eden Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat; ülkeyi ziyarete gelen iş dünyasından arkadaşlarının Macaristan’da iş yapmaya başladığını da söyledi.