EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İnşaat sektörü 2019 yılından umutlu

İnşaat sektörü 2019’da umutlu olduklarını ifade etti. Enflasyonla mücadele programı ve ekonomik reformların hızla yaşama geçirilmesi ile çarklar tekrar dönecek denildi.

Sektör, ekonomide hareketli günlerin yaşandığı bu dönemde, 2019’dan umutlu olduklarını ifade etti. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan enflasyonla mücadele programı ve ekonomik reformların hızla yaşama geçirilmesi sektöre umut verdi.

KUR VE FAİZ ORANLARI DÜŞECEK

Enflasyonun 2018’in son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde yüksek seyirde devam ettiğini belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı; “Maliyet artışı nedeniyle üretim sektöründe bazı sıkıntılar var. Ancak enflasyonla mücadele için atılan tüm adımlar ve programlar ışığında 2019 yılının ilk çeyreğinin yine durağan geçeceğini ve ikinci çeyrekle beraber kur ve faiz oranlarının da normal seviyelere ineceği konusunda beklentilerimiz var” diye konuştu.

GAYRİMENKULDE ALIM ZAMANI

Hükümetin mali disiplin çerçevesinde belli adımlar attığını ifade eden Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl; “Söz konusu adımların ekonomi için olumlu getirisi olacağına inanıyoruz” dedi. Yatırım maliyetlerinin tam anlamıyla konut fiyatlarına yansıtılmadığını belirten Evren Gökçöl, “Alım için tam zamanı” açıklamasında bulundu.

SEKTÖRDE OLUMLU HAVA ESECEK

2019 yılı ekonomisinden beklentilerinin olumlu yönde olduğunu söyleyen Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer; “Dövizdeki dalgalanmanın durulması ve faiz oranlarının düşmesi ile birlikte bu olumlu hava tüm sektörlerde kendisini gösterecektir. Enflasyon hedefleri ve enflasyonla mücadele için atılan adımları yerinde buluyorum. Bu hedeflerin realiteye dökülmesi durumunda ekonominin çarkları dönecektir” ifadelerini kullandı.