Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İnşaat sektörü 2018’in 2. çeyreğinde yüzde 0.8 büyüdü

TÜİK, bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin verileri açıkladı. Verilere göre 2018’in ikinci çeyreğinde inşaat sektörü 0.8 büyüdü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin verileri açıkladı. TÜİK verilerine göre 2018’in ikinci çeyreğinde inşaat sektörü yüzde 0.8 büyüdü.

BÜYÜME İVMESİ YAVAŞLASA DA DEVAM EDİYOR

Kur ve faiz baskısına rağmen inşaat sektörünün büyüme ivmesinde yavaşlama görülse de büyümenin devam ettiği gözlemlendi.

Geçen yılın 2. çeyreğinde inşaat sektöründe yüzde 5.5’lik büyüme kaydedilmişti. Sektör, yılın ilk çeyreğinde yüzde 6.9 büyümüş, geçen yılın tamamında yüzde 8.9 büyüme gerçekleştirmişti.

TÜRKİYE EKONOMİSİ GEÇEN YILA ORANLA YÜZDE 5.2 BÜYÜDÜ

TÜİK verilerine göre Türkiye ekonomisi 2. çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 5.2 büyüdü. Beklentilere paralel olarak gerçekleşen büyüme oranı ekonomistler tarafından yüzde 5.3 olarak tahmin ediliyordu.

DENGELENME SÜRECİ BAŞLIYOR

Türkiye ekonomisi, 2017 yılında yüzde 7.3 büyüdü. Ekonomi 2018 yılının 2. yarısından itibaren dengeli büyüme evresine giriyor. Veriler hakkında açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı değerlendirmede öncü verilerin ekonomide dengelenmenin başladığına işaret ettiğini vurguladı. Öncü göstergelerin üçüncü çeyrekten itibaren iç talepteki yavaşlamanın belirginleştiğini belirten Albayrak, yılın kalan bölümünde ithalat talebinin düşmesiyle birlikte ihracat ve turizm gelirlerindeki artışın büyümeye yüksek oranda pozitif katkı yapmasının beklendiğini ifade etti.