EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İnşaat firmalarının hedefi Arap turistler

250 bin dolarlık konut alan yabancılara Türk vatandaşlığı uygulaması firmaları harekete geçirdi. Şirketler, Atatürk Havalimanı’nda reklam afişleri asmaya başladı.

19 Eylül 2018’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile birlikte 250 bin dolarlık konut satın alan yabancılara Türk vatandaşlığı veriliyor. Karar Gazetesi'nde yer alan habere göre; söz konusu düzenleme üzerine harekete geçen birçok inşaat firması harekete geçti ve Atatürk Havalimanı’nda satılık ev reklamları vermeye başladı. Dış hatlar geliş bölümünde yer alan afişlerde, üzerinde Arapça ve İngilizce dillerinde “Türk vatandaşlığı alma şartlarını yerine getiren gayrimenkul projeleri” ifadeleri yer alıyor.

“BU FIRSAT BİZİM İÇİN GÜZEL OLDU”

Türkiye’yi çok sevdiğini belirten bir Suudi Arabistan vatandaşı, kampanyayı daha önce hiç duymadığını ifade etti. Bunun kendileri için güzel bir haber olduğunu söyleyen Suudi Arabistan vatandaşı; “Türkiye’yi ve burada kalmayı çok seviyoruz. Bu bizim için iyi bir fırsat. TL’nin son durumu ile birlikte çok fazla bir para değil. İstanbul’u seviyorum bu benim bir ayda üçüncü gelişim. Buranın atmosferini çok seviyorum. Benim kültürüme çok yakın. İnsanlar da çok iyi. Ben de Müslümanım. Buraya gelmeyi seviyorum. Daha önce Türkiye’de hiç yatırım yapmadım. Bu fırsattan haberim yoktu. İnsanların Türkiye’de yatırım yapabileceğini biliyordum ancak bu yatırım ile vatandaşlık alabileceğini bilmiyordum” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi sosyal medyadan öğrendiğini söyleyen kadın turist; “Bir gün Türkiye’de olmayı hayal ettim ve bugün buradayım. Türkiye’yi sosyal medyadan çok izledim. Türkiye’de olmayı hep hayal ettim ve bugün gerçekleşti. Bu benim ilk ziyaretim olmasına rağmen her şey yolunda. Türk vatandaşlığını almak isterdim. Ama henüz ilk kez geldim. Neden olmasın” dedi.

TÜRKİYE’DEN EV VEYA VİLLA ALACAĞIM”

Tatillerde Türkiye’ye geldiklerini ifade eden bir Katar vatandaşı ise Türkiye’de villa veya daire almayı planladığını söyledi. Katarlı turist; “Ama vatandaşlık almayı düşünmüyorum. Sistemi biliyorum. Katar’da bu sisteme bizde sahibiz. Buda da yaşamayı düşünmüyorum. Ama tatillerde buraya geleceğim” diye konuştu.