EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İndirim geldi, Osmangazi Köprüsü'nde yoğunluk arttı

Bakan Arslan'ın Osmangazi Köprüsü'nde başlatılacağını duyurduğu yüzde 20'lik indirim açıklamasından sonra köprüde büyük bir yoğunluk yaşandı.

Osmangazi Köprüsü için belirlenen 89 liralık ücrette yeni bir düzenlemeye gidildi. Köprünün, hizmete açıldığı günden bu yana 89 lira olan ücreti yüzde 20 indirimle 65,65 liraya düştü. Gece saat 00.00'dan sonra başlatılan uygulamayı öğrenen sürücülerin birçoğu, Osmangazi Köprüsü'nü tercih etti. Yılbaşı tatili şehir dışında geçiren vatandaşların İstanbul'a dönmesiyle köprüdeki yoğunluğun daha da artacağı tahmin ediliyor.

"Köprüyü daha sık kullanacağız"

Yalova'dan İstanbul'a Altınova gişelerinden geçiş yapan sürücülerden Tarkan Tuna, indirimi çok güzel bulduğunu belirterek, "Yoğunluk olmasın da rahat geçelim. Fiyat indirimi iyi oldu. İndirim uygulanmadan önce arabalı vapurla seyahat ediyordum." dedi.
Artık sık sık köprüyü kullanacaklarını belirten Levent Oğuz ise "Karamürsel'de akrabalarımız var, daha çok gelip, gideceğiz. Daha önce körfezi dolaşıyorduk, çok sıkıntı çekiyorduk. Allah razı olsun çok güzel yol oldu. Fiyat indirimi de gayet iyi. İndirim kararınını çok olumlu buluyoruz. Köprüden daha sık geçişler olacaktır" ifadesini kulandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün yaptığı açıklamada, Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücretinde yaklaşık yüzde 20'lik indirim yapılacağını bildirmişti.