EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı’nda fırsatçıların 3D yöntemi hassas denetime takıldı

Foto montajdan sonra fırsatçılar İmar Barışı’nda 3D çizim yöntemine başvurdu. Ancak bu durum, uydu sistemi ve yerinde keşiflerle tespit edilerek önüne geçildi.

İmar Barışı uygulamasını istismar eden fırsatçılar her seferinde yeni yol deniyor. Sabah Gazetesi’nden Furkan Yazıcı’nın haberine göre; boş araziye foto montajla ev yapan fırsatçılar şimdi de 3D çizimlere yöneldi.

Antalya’da İmar Barışı düzenlemesini amacı dışında kullanmaya çalışanların Yapı Kayıt Belgesi tek tek iptal ediliyor. Konteynır ya da kulübe koydukları alanlarda 3D yöntemiyle lüks villa çizerek binaları varmış gibi gösteren fırsatçılar uydu sistemi ve yerinde keşiflerle tespit edildi.

YASAL İŞLEM YAPILIYOR

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, uydudan takip ve yerinde incelemeler sonucunda tespit edilen kaçak yapılar hakkında yasal işlem başlattı. Antalya’da İmar Barışı’nı sabote eden 331 kişi Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi.

80 KAÇAK YAPI YIKILDI

İmar Barışı düzenlemesini kapsayan tarihler dışında yapılan kaçak yapılar ve yanlış beyan verilerek belge alınmaya çalışılan yapılar yıkılıyor. Antalya’da bugüne kadar toplam 80 kaçak binanın yıkımı gerçekleştirildi.

626 BİNA İÇİN YIKIM KARARI

Uydu üzerinden tespiti yapılan 626 kaçak yapı için ise yıkım kararı alındı. Bu yapıların arasında 111 kaçak ile yıkım kararı alınan Kumluca birinci sırayı aldı. Kumluca’nın Olimpos, Adrasan ve Çıralı turizm bölgelerinde özellikle kaçak bungalov yapılar yoğunlukta. Kaş'ta 99, Muratpaşa ve Alanya'da 74'er, Serik'te 49, Manavgat'ta 44 ve Döşemealtı’nda 43 yapı hakkında yıkım kararı alındı.