EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı’nda başvuru süresini uzatma sinyali

İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş; “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” diye konuştu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba teklif görüşmeleri sırasında yıl sonunda başvuruların sona ereceği İmar Barışı gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi’nden Hacer Boyacığlu’nun haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, İmar Barışı’nda sürenin uzatılmasıyla ilgili soruya “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” şeklinde cevap verdi. Bakanı aradığını ve kendisine dönüş yapılacağını belirten Mehmet Muş; “dediğiniz gibi yıl sonuna geldik. Dolayısıyla bakanlığın burada bir tasarruf kullanması gerekiyor. Böylece vatandaşlar da bundan faydalanabilsin” ifadelerini kullandı.

TAKSİTLENDİRME İÇİN ÇALIŞILIYOR

MHP’li Mustafa Kalaycı ise Mehmet Muş’a İmar Barışı uygulamasında taksitlendirme yapılıp yapılmayacağı ile ilgili soru yöneltti. Muş, taksitlendirme ile ilgili çalışma yapıldığı şeklinde bir bilgiye sahip olduğunu dile getirdi.

SARIYER'DE YAPILANIN AYNISI YAPILIYOR

Boğaz bölgesinde genişleten maddeyi de içeren torba teklifindeki İmar Barışı düzenlemesi hakkında konuşan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Bilgiç, maddenin Beykoz’u kapsadığını ifade etti. Beykoz’un koordinatlarının önceki süreçte ellerine ulaşmadığı için uygulamadan çıkarıldığını söyleyen Süreyya Bilgiç; “Sarıyer’de ne yapıldıysa burada da yapılan şey aynısı. Başka bir şey yok” diye konuştu.