Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İmar Barışı’na toplam 15 milyon başvuru bekleniyor

İmar Barışı’ndan 8.5 milyon vatandaşın yararlandığını belirten Murat Kurum, bu rakamın 31 Aralık’a kadar 15 milyona çıkacağını öngördüklerini ifade etti.

AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’na 15 milyon başvuru beklendiğini açıkladı. İmar Barışı’na başvuru süresi geçtiğimiz günlerde 31 Aralık’a kadar uzatılmıştı.

8.5 MİLYON KİŞİ İSTİFADE ETTİ

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre; Murat Kurum, hükümetin 100 günlük eylem planındaki 39 eylemden bakanlık olarak sorumlu olduklarını söyledi. İmar Barışı konusunda sürenin 31 Ekim'de bitmesinin öngörüldüğünü, ancak bunu 31 Aralık'a kadar uzattıklarını hatırlatan Kurum, uygulamadan şimdiye kadar 8.5 milyon vatandaşın istifade ettiğini, bunun 15 milyona kadar çıkacağını öngördüklerini ifade etti.

YABANCIYA SATIŞ YÜZDE 151 ARTTI

Murat Kurum, konuşmasında Türkiye'nin doğal ve tarihi güzellikler, çok olan bir ülke olduğunu da dile getirdi. Bu güzelliklerden faydalanmak ve Türkiye’de mülk almak isteyen yabancı vatandaşların olduğunu dile getiren Bakan Kurum; “1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedelini 250 bin dolara düşürdük. Bunun sonucunu da eylül ayında net bir şekilde aldık. Eylül 2017’ye oranla yüzde 151 artışla, yaklaşık 5 bin 600 satış gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.