EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı’na İzmir’den rekor başvuru yapıldı

İmar Barışı’nda son günlere yaklaşırken rekor başvuru İzmir’den geldi. Sadece İzmir’den 600 bini aşkın kişi İmar Barışı’na başvuruda bulundu.

Türkiye genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan İmar Barışı uygulaması 31 Ekim’de bitiyor. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İmar Barışı'na rekor başvuru İzmir'den geldi. İzmir’den 600 bini aşkın vatandaş İmar Barışı başvurusunda bulundu.

BAŞVURULARIN DEĞERİ 700 MİLYON TL’Yİ AŞTI

İmar Barışı uygulaması 8 Haziran’da başladı. Uygulamayla birlikte kaçak yapılaşma ve çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi hedefleniyor. 31 Ekim'de başvuruların sona ereceğini İmar Barışı'ndan yararlanmak isteyen vatandaşlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine akın etmeye devam ediyor. Son günler yaklaşırken vatandaşlar, İmar Barışı için ofislerde sıraya girdi. 31 Ekim 2018’ kadar başvuruda bulunan vatandaşlar, ödenmesi gereken ücreti 31 Aralık 2018'e kadar yatırabilecek.

Ülke genelinde İmar Barışı’na başvuru sayısı 5 milyonu geçti. Sadece İzmir’den 600 bini aşkın vatandaş İmar Barışı için başvuruda bulundu. Rekoru elinde tutan İzmir'de başvuruların değeri 700 milyon TL’yi geçti.

EN ÇOK BAŞVURU BUCA VE BORNOVA’DAN GELDİ

İmar Barışı’na İzmir’de en çok başvuru yapılan ilçeler Buca ve Bornova oldu. Başvuruların yüzde 18’i Bornova’dan yapılırken yüzde 12’si ise Buca’dan gerçekleşti.