EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı’na başvuru süresi resmen uzatıldı

İmar Barışı düzenlemesine başvuru süresi 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldı. Yeni karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen İmar Barışı düzenlemesine başvuru süresi 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldı. Başvuru tarihini uzatma kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

15 HAZİRAN 2019'A KADAR UZATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte 31 Aralık 2017’den önce inşa edilmiş ya da yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldı.

İmar Barışı düzenlemesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması için uygulamaya geçirildi. Düzenleme imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınmasına imkan sağlıyor.

9 MİLYON 698 BİN 238 KİŞİ BAŞVURDU

İmar Barışı düzenlemesine bugüne kadar yapılan başvuru sayısı 9 milyon 698 bin 238’e ulaştı. Toplamda ise 16 milyar 500 milyon TL ödeme gerçekleşti.