EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı’na 8 milyon 600 bin kişi başvurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar İmar Barışı uygulamasına 8 milyon 600 bin kişinin başvurduğunu açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleri ve imar barışı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İmar Barışı’nda sürenin yıl sonuna kadar uzatıldığını hatırlatan Murat Kurum, 14 milyon vatandaşın bu süreçte barışa dahil olduğunu belirtti. Bugüne kadar yaklaşık 8 milyon 600 bin kişinin İmar Barışı’na başvurduğunu söyleyen Bakan Kurum; “İnşallah çok kısa sürece diğer vatandaşlarımız da başvuracak. Biz, sadece ve sadece kaçak yapıların tespitini yapıyoruz. Bu tespitleri yapacağız ki elimizde ne kadar riskli, kaçak yapı var bunları bilmemiz, bu envanteri de oluşturmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Nevşehir’de yaklaşık 37 bin 500 kişinin uygulamaya başvurduğunu söyleyen Murat Kurum; “Şu an110 tane imar barışına dahil olmayan yapı var. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunuldu. Hiçbir şekilde 31 Aralık 2017’den sonra ne Nevşehir'de ne de Türkiye'nin hiçbir ilinde kaçak yapı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

SİT ALANLARINI ARTIRACAĞIZ

SİT alanları hakkında da açıklamalar yapan BakanKurum, hem Kapadokya bölgesinde hem de Türkiye'nin SİT'le alakalı her yerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Fiilen SİT alanı gözüken ancak olmayan, SİT alanı gözükmeyen ancak SİT alanı statüsünde olan alanlar için çalıştıklarını belirten Kurum; “Ülke genelindeki SİT alanlarını artıracağız. Fiilen SİT alanı olmayan yerleri de yeniden inceleyeceğiz. Kapadokya’da bu inceleme alanlarından biri” dedi.