EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı’na 5 milyon 160 bin başvuru yapıldı

İmar Barışı’na bugüne kadar 5 milyon 160 bin başvuru yapıldı. İmar Barışı kapsamında toplanan para ise 2 milyar 800 milyon TL oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’na yapılan başvuru sayısının 5 milyon 160 bine ulaştığını açıkladı. Kurum, İmar Barışı kapsamında 2 milyar 800 milyon TL civarında bir para toplandığını söyledi.

İMAR BARIŞI’NDA SÜRE UZATILMAYACAK

İmar Barışı ile ilgili süre uzatımının söz konusu olmadığını vurgulayan Murat Kurum; “Turizm, sanayi alanlarında sahada belli problemler vardı. Sosyal donatıların, havalimanlarının barıştan faydalanması noktasında sıkıntılar vardı. Bunlara ilişkin usul ve esaslar hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı’na gönderildi. En kısa sürede yayınlanmasını bekliyoruz. Böylece sahadaki problemlerin de çözüleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLIK DÜZENLEMESİ SEKTÖRÜ ATAĞA KALDIRACAK

Murat Kurum, Türk Vatandaşlığı Kanunu’nda yapılan değişiklik hakkında da açıklamalarda bulundu. Yabancılara mülk satışını düzenleyen bölüme değinen Kurum, düzenlemenin inşaat sektörü adına önemli bir adım olduğunu ve sektörün böylece büyük bir atağa kalkacağını dile getirdi.

TANITIM AYAĞININ BAŞLATILMASI GEREKİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, son 5 yıl içinde yabancılara 12 milyar dolarlık gayrimenkul satışı yapıldığını ifade etti ve ekledi: “Yabancıların o son 5 yılda aldıklarını bir yılda almalarını sağlayacak tanıtım yapmamız gerekiyor.”

Murat Kurum, gayrimenkul fuarlarının tanıtım açısından önemine dikkat çekti. Bakanlık olarak fuar ve tanıtımlara güçlü bir şekilde gideceklerini ifade eden Kurum, “Ben elde satışta bekleyen konutların hızlı bir şekilde satılmasına yönelik bir düzenleme olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.