EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı uygulamasında süre 6 ay daha uzatıldı

Bugün sona ermesi beklenen İmar Barışı uygulamasında süre 6 ay daha uzatıldı. Detaylı bilginin gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Bugün itibariyle sona ermesi beklenen İmar Barışı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Akşam Gazetesi’nde yer alan habere göre; İmar Barışı uygulamasına başvuru süresi 6 ay daha uzatıldı. Detaylı bilginin gün içerisinde yapılması bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen İmar Barışı 31 Ekim 2018’de 31 Aralık 2018’e kadar uzatılmıştı. Başvurular normal şartlarda bugün sonra erecekti. Fakat alınan yeni bir kararla başvuru süresi 6 ay daha uzatıldı.

9.5 MİLYON BAŞVURU GELDİ

İmar Barışı’na bugüne kadar toplam 9.3 milyon kişi başvuruda bulundu. Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, düzenlemeye 14-15 milyon kişinin başvuruda bulunması yönünde beklentileri olduğunu ifade etmişti. Süre uzatımı ile ilgili ciddi bir talep olduğunu belirten Murat Kurum; “Daha erken olduğu için bir açıklama yapmak doğru değil. 31 Aralık’ta son durumu değerlendireceğiz. Daha sonra da açıklamamızı yapacağız” şeklinde konuşmuştu.