EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı uygulaması gayrimenkullerin değerini artırdı

İmar Barışı uygulamasının yıl sonuna uzatılmasıyla sektör hareketlendi. Uygulama ile birlikte gayrimenkullerin değeri yüzde 20-30 oranında arttı.

İmar Barışı uygulamasında başvuru süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasıyla birlikte gayrimenkul sektörü hareketlendi. Uygulamanın devreye girmesiyle gayrimenkul değerleri yüzde 20 ve 30 oranında yükseldi.

ASIL KAZANCI TAPU SAHİPLERİ ELDE EDİYOR

Tapu.com’da yer alan değerlendirmeye göre, İmar Barışı uygulamasında sürenin 31 Aralık’a kadar uzatılmasıyla birlikte sektör hareketlendi. Tapu.com kurucu ortağı Emre Erşahin, İmar Barışı uygulaması kapsamında tapuların daha değerli hale geleceğini ifade etti.

Uygulama ile birlikte asıl kazancı devletin değil de tapu sahiplerinin elde edeceğini söyleyen Emre Erşahin; “Bugüne kadar İmar Barışı’ndan faydalanan tapuların piyasa değerleri üzerinden işlem yapmaya uygun hale gelerek ortalama yüzde 20-30 oranında değerlendiğini gözlemlemekteyiz” diye konuştu.

YAPILAR, YASAL AYKIRILIKLARDAN KURTULDU

Emre Erşahin, bazı gayrimenkullerin İmar Barışı sonrası yasallaşan statüsüyle birlikte değerini artırdığını belirtti ve ekledi: “Eskiden kusurlu durumda olan tapunun imar barışı sayesinde en azından yasal aykırılıklarından kurtulduğunu ve bunun da değer artışı sağladığını görmekteyiz.”

KREDİYE UYGUN YAPI SAYISININ ARTIŞI SATIŞLARI DA ARTIRACAK

Krediye uygun yapı sayısının artmasıyla satışların da artacağını ifade eden Emre Erşahin; “İmar Barışı ile yasal statü kazanacak olan yapılar ipoteklerde değerinden işlem görecek ve krediye de uygun hale gelerek satış işlemleri daha kolay gerçekleşecek” dedi.